Rzeszów - Wtorek, 24.03.2026
Reklama

Tragedia na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Syn podejrzany o zabójstwo matki

Dodano: 05.12.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w Rzeszowie. Podczas awantury kobieta została kilkukrotnie uderzona w głowę. W wyniku odniesionych obrażeń zmarła. W związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali syna kobiety.

O zdarzeniu policjanci zostali zawiadomieni wczoraj około godziny 13 przez centrum powiadamiania ratunkowego. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w jednym z domów przy ul. Sikorskiego, najprawdopodobniej podczas awantury, syn kilkukrotnie uderzył żelazkiem w głowę 82-letnią matkę.

 Podjęta przez zespół ratownictwa medycznego reanimacja okazała się bezskuteczna i lekarz stwierdził śmierć kobiety. Sprawca, zorientowawszy się do czego doprowadził, usiłował się samookaleczyć. W chwili obecnej przebywa on w szpitalu i organy ścigania oczekują na decyzję lekarzy, co do możliwości wykonania czynności procesowych z jego udziałem.

Przestępstwo z art. 148 § 1 k.k. zagrożone jest karą nie krótszą niż 8 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności i karą dożywotniego pozbawienia wolności. W sprawie wszczęła śledztwo prokuratura Rejonowa w Rzeszowie.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

RBO 2025. Mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę projektów

RZESZÓW. 156 projektów zgłosili mieszkańcy Rzeszowa do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin przesyłania pomysłów minął 18 sierpnia o godz. 23:59.

Rzeszów

Seniorka z Rzeszowa oszukana metodą „na wypadek”. Straciła 80 tys. zł

RZESZÓW. 76-letnia mieszkanka Rzeszowa uwierzyła oszustce, która wmówiła że jest jej córką i potrzebuje pomocy. Dopiero po fakcie, seniorka zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję. Poszkodowana kobieta straciła...

Rzeszów

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

Rzeszów

Trwa remont kładki im. WOŚP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Część prac prowadzona jest w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Rzeszów. Nowy teren rekreacyjny z placem zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy tworzeniu nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu Staromieście. Inwestycja o powierzchni blisko 25 arów powstaje w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej.

Rzeszów

Kłęby dymu nad Rzeszowem. Pożar w elektrociepłowni

RZESZÓW. Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni. Ogień udało się opanować.

Rzeszów

Co słychać na budowie największej inwestycji drogowej w Rzeszowie?

RZESZÓW. Jak zapewnia miasto, budowa Wisłokostrady, czyli największej obecnie inwestycji drogowej w Rzeszowie idzie zgodnie z planem. Gotowe są już m.in. wszystkie podpory nowego Mostu Załęskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. 42-letni motocyklista zginął na miejscu

42-letni motocyklista, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery. Zginął na miejscu.

Reklama