Rzeszów - Piątek, 15.05.2026
Reklama

Tragiczny finał zabawy na śniegu. 8 i 7-latek spadli z 4-metrowej skarpy, w akcji helikopter LPR

Dodano: 20.01.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

BEZMIECHOWA. Dwaj bracia, 8 i 7-latek, podczas zjeżdżania z góry na gumowym pontonie, spadli z ponad 4-metrowej skarby. Obaj trafili do szpitala w Rzeszowie. Starszy w ciężkim stanie był transportowany śmigłowcem LPR.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 15:00 na terenie szybowiska w miejscowości Bezmiechowa w powiecie leskim. Zajmujący się sprawą policjanci, ustalili wstępnie, że bracia w wieku 8 i 7 lat, którzy przyjechali do Bezmiechowej wraz z rodzicami, zjeżdżali z górki na gumowym pontonie. Ze względu na dużą prędkość, chłopcom nie udało się wyhamować i spadli z ponad 4 metrowej skarpy znajdującej się nad drogą. Świadkiem zdarzenia była przejeżdżająca tamtędy kobieta, która zadzwoniła po pomoc.

8-latek odniósł poważne obrażenia i w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Rzeszowie. Jego młodszy brat, z mniej groźnymi obrażeniami, również trafił do szpitala na szczegółowe badania.

Reklama

Rodzice chłopców, 45-letni ojciec i 42-letnia matka byli trzeźwi.

„Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia mając na uwadze przepisy art. 160. Kodeksu Karnego, czyli nieumyślne narażenie osób pozostających pod opieką na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu” – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Lesku.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży o rozwagę i rozsądek podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na śniegu.

Źródło: KPP w Lesku
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wyższe ceny i wydłużone godziny Strefy Płatnego Parkowania w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 1 stycznia 2023 roku zacznie obowiązywać nowy cennik w Strefie Płatnego Parkowania. Wydłużone zostaną również godziny płatnego postoju.

Rzeszów

Nie będzie opłaty za posiadanie psa w Rzeszowie

RZESZÓW. Konrad Fijołek: - Intencją tej uchwały było zwrócenie uwagi opinii społecznej, Wysokiej Rady na to, w jak rzeczywiście trudnej sytuacji finansowej znalazł się nasz samorząd.

Rzeszów

Auchan Krasne zbiera książki dla dzieci w domach dziecka i szpitalach

RZESZÓW. W Centrum Handlowym Auchan Krasne trwa zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych. Akcja pod hasłem „Cyrkuluj Książeczko” organizowana jest we współpracy z fundacją „Już pomagam”.

Rzeszów

MPK rozbuduje myjnię dla autobusów. Do mycia pojazdów wykorzysta deszczówkę

RZESZÓW. Budynek myjni MPK Rzeszów przy ul. Lubelskiej zostanie zmodernizowany. Pozwoli to na spore oszczędności wody i energii wykorzystywanej do mycia autobusów.

Rzeszów

[Aktualizacja] Wypadek na autostradzie A4. Ruch w kierunku Rzeszowa jednym pasem

RZESZÓW. Około godz. 10:30 na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku ranne zostały dwie osoby. 

Rzeszów

Największe w Polsce zawody robotów już w ten weekend na Podpromiu

RZESZÓW. W dniach 25 - 26 listopada 2022 roku w rzeszowskiej hali Podpromie odbędą się największe zawody robotów w Polsce - XChallenge 2022. W ramach wydarzenia odbędą się: Task Hunters, Smash Bots...

Rzeszów

Będzie więcej lotów z Jasionki do Zadaru. Połączenie obsłużą samoloty Ryanair

RZESZÓW/JASIONKA. Od czerwca 2023 roku Ryanair uruchomi loty z podrzeszowskiego lotniska do chorwackiego Zadaru. Wzrośnie częstotliwość lotów oraz liczba miejsc oferowanych na tej trasie.

Rzeszów

Transport elementów maszyny TBM przez Rzeszów. W mieście ruszają przygotowania

RZESZÓW. Pod koniec listopada przez Rzeszów przejedzie konwój z elementami maszyny TBM, która wydrąży tunel na powstającym odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica.

Reklama