Rzeszów - Poniedziałek, 07.07.2025
Reklama

Tragiczny pożar na osiedlu Nowe Miasto. Nie żyje 14-letnia dziewczynka

Dodano: /

fot. BS / KMP w Rzeszowie
fot. BS / KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 8 osób poszkodowanych, 1 osoba nie żyje, ewakuacja mieszkańców – to bilans tragicznego pożaru do którego doszło wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Popiełuszki na osiedlu Nowe Miasto.

Pożar wybuchł przed godz. 20:40. Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na 4. piętrze w bloku przy ul. Popiełuszki 12. Z płonącego mieszkania wydobyto rannego 69-letniego mężczyznę. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Konieczna była ewakuacja części mieszkańców. Kilku wymagało pomocy medycznej.

- Łącznie pomocy medycznej wymagało 8 osób. Niestety, pomimo udzielonej na miejscu pomocy, nie udało się uratować życia 14-letniej dziewczynki – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Policjanci całą noc opracowali na miejscu pożaru. Ich działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych, ewakuacją mieszkańców oraz udrożnieniu dróg dojazdowych, tak, aby pojazdy służb ratowniczych miały swobodny dojazd. Funkcjonariusze pilnowali również mienia mieszkańców, którzy tej nocy nie mogli wrócić do swoich domów.

Reklama

Przyczyna pożaru nie jest znana. Policjanci pod nadzorem prokuratora z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa przeprowadzą oględziny i zabezpieczą ślady, niezbędne do ustalenia okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Osoby poszkodowane w pożarze mogą uzyskać pomoc dzwoniąc pod poniższe numery telefonów:

• Ośrodek Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej w Rzeszowie - 17 851 25 00
• Informacje + jak pomóc - 17 853 57 53

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe szczegóły dotyczące wypadku na budowie przy ul. Bałtyckiej

RZESZÓW.  Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje postępowanie dot. wypadku na terenie budowy, do którego doszło w dniu 3 lipca 2020 r. w Rzeszowie przy ul. Bałtyckiej.

Rzeszów

Będzie kolejny przetarg na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena

RZESZÓW. Radni podczas wtorkowej sesji przekazali 1,2 mln zł na budowę prawoskrętu przy Filharmonii Podkarpackiej.

Rzeszów

Zmarł prof. Stanisław Kuś, wieloletni rektor Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. W wieku 95 lat odszedł prof. dr. hab. inż. Stanisław Kuś, doktor honoris causa PRz, wieloletni Rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Radni zdecydowali: Będzie "Park Niezapominajki"

RZESZÓW. Teren zielony na osiedlu im. Franciszka Kotuli, w rejonie hipermarketu B1, będzie nosił nazwę „Park Niezapominajki”.  

Rzeszów

Tragedia na Żwirowni. Nie żyje 25-letni mężczyzna

RZESZÓW. Pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować życia 25-letniego mężczyzny, który wraz z kolegą zaczął się topić podczas kąpieli na Żwirowni. Poszkodowani, to obywatele Indii, studiujący w Rzeszowie.

Rzeszów

Polecimy z Rzeszowa do Szczecina

RZESZÓW. Już wkrótce lotnisko w Jasionce poszerzy swoją ofertę o loty do Szczecina.

Rzeszów

Zderzenie rowerzystów na ul. Kwiatkowskiego. Obaj byli pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia z udziałem nietrzeźwych kierowców jednośladów.

Rzeszów

Rzeszów pomoże miejscowości dotkniętej powodzią

RZESZÓW. Powodzie spowodowały wiele zniszczeń w Podkarpackich miejscowościach. W ramach pomocy dla poszkodowanych, władze stolicy innowacji zdecydowały się wesprzeć finansowo poszkodowanych.

Reklama