Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Trudne warunki na drogach Rzeszowa i powiatu. Od rana kilkadziesiąt kolizji

Dodano: 21.11.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Tylko do godz. 10:00 na drogach Rzeszowa i okolic odnotowano 25 kolizji. - Ich główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Sprawdziły się prognozy synoptyków IMGW. Dzisiaj od rana na terenie województwa podkarpackiego występują intensywne opady śniegu. W wielu miejscach, na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego panują trudne warunki. Jezdnie są śliskie. Dodatkowo padający nieustannie śnieg znacznie ogranicza widoczność, a zalegające na jezdniach błoto pośniegowe wydłuża drogę hamowania.

Rzeszowscy policjanci przypominają kierowcom o dostosowanie się do warunków panujących na drogach. Przede wszystkim należy zachować większy odstęp od pojazdu poprzedzającego, ograniczyć prędkość oraz unikać gwałtownych manewrów.

Tylko do godz. 10:00 w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim odnotowano 25 kolizji drogowych.

Apel policji kierowany jest również do pieszych uczestników ruchu. - Do pieszych apelujemy o zachowanie czujności i rozwagę. Rozłożone parasolki czy założone na głowę kaptury znacznie ograniczają pole widzenia. Przed wejściem na przejście dla pieszych upewnijmy się, że nadjeżdżający z lewej strony kierowca nas widzi i że w porę się zatrzyma – przestrzega KMP w Rzeszowie.

Reklama

Funkcjonariusze przypominają też o konieczności używania elementów odblaskowych, nawet na terenie miasta, gdzie nie jest to wymagane przepisami. Nawet mały odblask na naszej odzieży sprawi, że w tak trudnych warunkach będziemy lepiej widoczni dla kierujących.

Miejskie służby w akcji

Jak informuje rzeszowski ratusz, od godz. 5:30 na ulice Rzeszowa wyjechało 12 posypywarek. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, ręcznie odśnieżają też przystanki i schody.

W pierwszej kolejności działania obejmują centrum miasta i główne ulice, aby upłynnić ruch. Następnie pojazdy MPGK ruszają na rzeszowskie osiedla. W razie konieczności do akcji wysyłane są dodatkowe pojazdy i ludzie

Za decyzję o wysłaniu sprzętu odpowiada dwóch pracowników, którzy cały czas monitorują pogodę. - Każda maszyna ma swoją trasę, a o wyjazdach decydują dyspozytorzy - czytamy w komunikacje Urzędu Miasta Rzeszowa.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zabójstwo w Boguchwale. Podejrzany usłyszał zarzut i został aresztowany

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie przedstawiła zarzut zabójstwa 36-letniemu Łukaszowi R. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie drewnianej altany, w której znajdował się jego 31-letni znajomy. Ofiara nie zdążyła opuścić płonącego budynku –...

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci kontrolowali buspasy. 55 kierowców złamało przepisy

RZESZÓW. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie prowadzili działania kontrolne na buspasach. Akcja odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. 55 kierowców złamało przepisy.

Rzeszów

Dachowanie busa na A4 w Terliczce. 47-letnia kobieta zginęła na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj po południu na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Terliczka. W wyniku dachowania busa, śmierć poniosła 47-letnia kobieta. Utrudnienia w miejscu trwały prawie do godz. 21:00.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce idzie na rekord. Już 1 mln pasażerów w 2025 roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka odprawił 1-milionowego pasażera, osiągając ten wynik szybciej niż kiedykolwiek w historii lotniska. Przypomnijmy, że rok temu stało się to niemal dwa miesiące później bo 11 listopada 2024 r.

Rzeszów

Dzień bez samochodu w Rzeszowie. 22 września bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” to inicjatywa organizowana na zakończenie Europejskiego Tygodnia Mobilności. W poniedziałek (22.09) komunikacja miejska jest bezpłatna.

Rzeszów

Bezpłatny transport po Cmentarzu Wilkowyja ponownie dostępny

RZESZÓW. W dniach 20 września, 4, 18 i 31 października oraz 2 i 8 listopada 2025 r. mieszkańcy będą mogli ponownie skorzystać z bezpłatnego transportu po terenie Cmentarza Wilkowyja w Rzeszowie.

Rzeszów

„To warto zobaczyć. To warto kupić” - jesienna edycja giełdy minerałów w Rzeszowie

RZESZÓW. Wyjątkowe minerały, skamieniałości z najdalszych zakątków świata, unikatowa biżuteria oraz nietypowa galanteria – m.in. takie skarby będzie można nabyć podczas weekendowej giełdy minerałów w Rzeszowie.

Rzeszów

Przyniesiesz „elektrograty” dostaniesz kwiaty. Weekendowa akcja rzeszowskiego marketu budowlanego

RZESZÓW. Rzeszowski sklep Castorama po raz kolejny organizuje proekologiczną akcję pod hasłem "Kwiaty za elektrograty".

Reklama