Rzeszów - Czwartek, 22.01.2026
Reklama

Trudne warunki na drogach Rzeszowa i regionu. Auta wpadały do rowów [ZDJĘCIA]

Dodano: 12.01.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci kilkukrotnie interweniowali dziś na drogach Rzeszowa i powiatu w związku ze zdarzeniami drogowymi. Ich główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków. W trzech przypadkach samochody zakończyły jazdę w rowach.

– W tak trudnych warunkach, jakie obecnie panują na drogach Rzeszowa i powiatu, wcale nie trzeba jechać szybko, aby wpaść w poślizg i w rezultacie doprowadzić do kolizji lub wypadku – podkreśla Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Pierwsze z dzisiejszych zdarzeń miało miejsce około godz. 6:00 w rejonie szkoły przy ul. Gościnnej w Rzeszowie. 21-letni kierowca samochodu osobowego wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Reklama

Do podobnej sytuacji doszło przed godz. 11:00 w Świlczy. Dyspozytor numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o samochodzie leżącym w rowie, w którym mogą znajdować się osoby. Skierowani na miejsce policjanci zastali w pojeździe 28-letnią kierującą. Jak ustalili, kobieta straciła panowanie nad autem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze, zjechała z drogi i dachowała. Na szczęście nie doznała powaznych obrażeń.

Kilkanaście minut później, na autostradzie A4 w Trzebownisku, 25-letnia kobieta kierująca oplem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery ochronne. Z ustaleń policjantów wynika, że podczas manewru wyprzedzania przez busa spod jego kół wyleciało błoto pośniegowe, które uderzyło w przednią szybę auta. To doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem.

Ostatnie z poważniejszych zdarzeń miało miejsce przed godz. 12:30 w Zgłobniu, w gminie Boguchwała. Policjanci ustalili, że kobieta kierująca dacią prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem Arteon. Aby uniknąć zderzenia, druga z kobiet zjechała z jezdni i wpadła do rowu. W wyniku zdarzenia 33-latka została ranna i karetką pogotowia trafiła do szpitala.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trenerzy z Google Polska gościli w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad sto osób uczestniczyło w warsztatach projektowania design thinking w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza.

Rzeszów

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego ruszy jeszcze w tym roku?

RZESZÓW. Inwestycja obejmująca budowę wielopoziomowego parkingu oraz modernizacji głównego budynku Dworca PKP ma się zakończyć do końca 2023 roku.

Rzeszów

19-letni mieszkańcy Leska kradli w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

Rzeszów

Rzeszów ma już swoją edycję Monopoly [FOTO]

RZESZÓW. Podczas 8. urodzin Millenium Hall zaprezentowano rzeszowską edycję popularnej gry Monopoly.

Rzeszów

Wypadek na ul. Cieplińskiego. Motocyklistę przewieziono do szpitala

RZESZÓW. Policjanci pracowali na miejscu wypadku na ul. Cieplińskiego.

Rzeszów

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa

RZESZÓW. Budowa odcinka ma zostać zakończona 30 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Radni miasta dostaną tablety. System do głosowania do wymiany?

RZESZÓW. Koszt jednego urządzenia wynosi około tysiąca zł.

Reklama