Rzeszów - Czwartek, 23.04.2026
Reklama

Trudne warunki na drogach Rzeszowa i regionu. Auta wpadały do rowów [ZDJĘCIA]

Dodano: 12.01.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci kilkukrotnie interweniowali dziś na drogach Rzeszowa i powiatu w związku ze zdarzeniami drogowymi. Ich główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków. W trzech przypadkach samochody zakończyły jazdę w rowach.

– W tak trudnych warunkach, jakie obecnie panują na drogach Rzeszowa i powiatu, wcale nie trzeba jechać szybko, aby wpaść w poślizg i w rezultacie doprowadzić do kolizji lub wypadku – podkreśla Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Pierwsze z dzisiejszych zdarzeń miało miejsce około godz. 6:00 w rejonie szkoły przy ul. Gościnnej w Rzeszowie. 21-letni kierowca samochodu osobowego wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Reklama

Do podobnej sytuacji doszło przed godz. 11:00 w Świlczy. Dyspozytor numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o samochodzie leżącym w rowie, w którym mogą znajdować się osoby. Skierowani na miejsce policjanci zastali w pojeździe 28-letnią kierującą. Jak ustalili, kobieta straciła panowanie nad autem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze, zjechała z drogi i dachowała. Na szczęście nie doznała powaznych obrażeń.

Kilkanaście minut później, na autostradzie A4 w Trzebownisku, 25-letnia kobieta kierująca oplem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery ochronne. Z ustaleń policjantów wynika, że podczas manewru wyprzedzania przez busa spod jego kół wyleciało błoto pośniegowe, które uderzyło w przednią szybę auta. To doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem.

Ostatnie z poważniejszych zdarzeń miało miejsce przed godz. 12:30 w Zgłobniu, w gminie Boguchwała. Policjanci ustalili, że kobieta kierująca dacią prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem Arteon. Aby uniknąć zderzenia, druga z kobiet zjechała z jezdni i wpadła do rowu. W wyniku zdarzenia 33-latka została ranna i karetką pogotowia trafiła do szpitala.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozpoczyna się cykl spotkań z graczami Asseco Resovia Rzeszów

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 21 stycznia, o godzinie 19.00. 

Rzeszów

Dwie oferty na dostarczenie dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie

RZESZÓW. Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa wciąż poszukuje dostawcy 15 autobusów dla rzeszowskiego PKS-u.

Rzeszów

Żądają wycofania decyzji Uniwersytetu Rzeszowskiego odnośnie wprowadzenia badań na zwierzętach

RZESZÓW. Utworzono petycje skierowaną do Uniwersytetu Rzeszowskiego, aby nie rozpoczynała badań na zwierzętach.

Rzeszów

W związku z remontem mostów nad al. Wyzwolenia od 21 do 27 będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Linie nr 9, 13, 18, 25, 26, 55, 58, N1 kursować będą objazdami.

Rzeszów

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy do Systemu Szkół Partnerskich zgłosiło 75 szkół, docelowo będzie ich ok. 100.

Rzeszów

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska planuje rozbudowę budynku AL. Roboty budowlane miałyby się rozpocząć najpóźniej w marcu, a na samą inwestycje zamierzają przeznaczyć 7,6 mln zł.

Rzeszów

Rozpoczął się cykl spotkań traktujących o Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. O Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej rozmawiano w Urzędzie Marszałkowskim.

Rzeszów

Protest w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Pracownicy są niezadowoleni z płac

RZESZÓW. Pracownicy manifestują swoje niezadowolenie z niskich płac nosząc żółte wstążki na znak ogólnopolskiego protestu.

Reklama