Rzeszów - Sobota, 30.08.2025
Reklama

Trwa betonowanie lewej nitki estakady na Wisłokostradzie [ZDJĘCIA]

Dodano: /

Betonowanie lewej nitki estakady na Wisłokostradzie / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Betonowanie lewej nitki estakady na Wisłokostradzie / fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek rozpoczęła się potężna operacja na budowie Wisłokostrady. Chodzi betonowanie lewej nitki estakady. Prace prowadzone są w trybie ciągłym przez dwie brygady liczące po 40 osób. Potrwają aż 80 godzin.

Wisłokostrada to nie tylko budowa samej drogi ale także kilku dużych obiektów inżynierskich. Niedawno do użytku oddano nowy Most Załęski. Kolejnym jest potężna estakada nad torami kolejowymi, która składa się z dwóch niezależnych konstrukcji. Nitka prawa ma długość 270 metrów – jej betonowanie miało miejsce w lutym. Teraz nadszedł czas na nitkę lewą, która ma długość prawie 374 m. Ta operacja ruszyła w poniedziałek o godz. 9:00. – To zadanie prowadzone jest w trybie ciągłym i potrwa do 80 godzin. Beton na miejsce jest cały czas dowożony przez 30 betonowozów – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa, który we wtorek był na budowie Wisłokostrady. Pojazdy do Rzeszowa dojeżdżają z dwóch betoniarni.

Reklama

Do zabetonowania lewej nitki estakady zużytych zostanie 4 434 metrów sześciennych betonu. Do zbrojenia zużyte zostało 815 243 kg stali.

Budowa Wisłokostrady pochłonie 184 mln zł. Zgodnie z umową inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 r. Niewykluczone jednak, że prace uda się zakończyć jeszcze w tym roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ciało 57-latka na klatce w bloku przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. W jednym z bloków przy ul. Krakowskiej znaleziono ciało 57-letniego mieszkańca Rzeszowa. Lekarz stwierdził jego zgon. Policjanci zatrzymali 36-letniego syna zmarłego.

Rzeszów

Nowe połącznie z Jasionki. Od listopada polecimy do Holandii

RZESZÓW. Nowy przewoźnik, Wizz Air wchodzi do Jasionki uruchomiając już tej jesieni połączenia z Rzeszowa do Eindhoven. Pierwsze loty już w listopadzie.

Rzeszów

"Żądamy zakończenia plandemii!". W sobotę manifestacja koronsceptyków w Rzeszowie

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się manifestacja pod hasłem „Obrony Wolności w Polsce.”.

Rzeszów

Nowe Miasto: 24-latek groził nożem przechodniom i żądał pieniędzy

RZESZÓW. Nożownika obezwładnił kurier - który również został przesz niego zaatakowany - i przekazał go Policji.

Rzeszów

WSIiZ zainaugurowała nowy rok akademicki

RZESZÓW. Pond 6000 studentów rozpoczęło naukę na studiach I i II stopnia oraz na studiach dyplomowych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Koronawirus w Katedrze Rzeszowskiej. 6 osób zakażonych

RZESZÓW. U 6 osób z Katedry Rzeszowskiej potwierdzono obecność koronawirusa. Chodzi o 3 księży i 3 siostry zakonne.

Rzeszów

Rzeszów ma coraz więcej mieszkańców

RZESZÓW. Wg najnowszych danych opublikowanych przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie, stolica innowacji stale zwiększa liczbę mieszkańców. Z kolei w województwie podkarpackim liczba ludności zmalała.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy linii nr "8"

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 9 października 2020 r. zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy linii nr „8” obowiązujący w dzień powszedni.  

Reklama