Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Trwa budowa nowego żłobka w Rzeszowie: Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem

Dodano: /

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Nowy żłobek powstaje przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka, w sąsiedztwie szkoły i przedszkola. Znajdzie się w nim miejsce dla 190 maluchów. Budowa ma się zakończyć jesienią 2025 roku.

Umowę z wykonawcą inwestycji podpisano pod koniec marca br. To wyłoniona w przetargu firma AJ Profibud. Koszt budowy żłobka to prawie 15 mln zł, z czego połowa to dofinansowanie z rządowego programu Maluch+.

Do tej pory wykonawca zrealizował już m.in. roboty ziemne pod posadowienie budynku i przyłącz wody. - Obecnie trwają prace przy ścianach fundamentowych. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Żłobek przy ul. Jachowicza będzie budynkiem parterowym o powierzchni ponad 1,8 tys. m kw. Wewnątrz obiektu powstanie zielony dziedziniec o powierzchni 235 m kw. , który oprócz funkcji reprezentacyjnej będzie pełnił także rolę wewnętrznego ogrodu. Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci, nawet podczas niesprzyjającej pogody, będą mogły bawić się wśród zieleni.

Przy żłobku powstanie plac zabaw a także ogród warzywny.

W ramach inwestycji powstaną także chodniki, miejsca postojowe dla samochodów oraz zbiornik retencyjny. Inwestycja ma być gotowa do 30 października przyszłego roku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska upamiętniła muralem pierwszego rektora uczelni

RZESZÓW. Mural przedstawiający rektora pierwszej rzeszowskiej uczelni namalowano w budynku Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

Rzeszów

Ruszył przetarg na rozbudowę Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nowego budynku trafią pacjenci z Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc.

Rzeszów

Kierowco! W niedzielę 12. PKO Półmaraton Rzeszowski, sprawdź utrudnienia

RZESZÓW. Niektóre ulice będa zamknięte lub częściowo wyłączone z ruchu. Pierwsze utrudnienia mogą pojawic się już o godz. 03.30.

Rzeszów

Ratusz rozbuduje strefę płatnego parkowania. Będzie 338 nowych kamer i aplikacja mobilna

RZESZÓW. Nowości mają zostać wprowadzone do 16 listopada 2020 roku. 

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomagają koleżance w znalezieniu dawcy szpiku

RZESZÓW. Studenci poszukują dawcy dla 19-latki cierpiącej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Rzeszów

Przy al. Piłsudskiego powstaje nowy mural. Prace są już na ukończeniu

RZESZÓW. Przestrzeń miejską Rzeszowa ozdobi kolejny mural.

Rzeszów

7 kwietnia 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. ZTM informuje o objazdach

RZESZÓW. Objazdy dotycza linii nr: 2, 11, 26, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13, 31, 34, 37 oraz 58.

Reklama