Rzeszów - Poniedziałek, 14.07.2025
Reklama

Trwa budowa nowej drogi na osiedlu Franciszka Kotuli

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Na osiedlu Franciszka Kotuli powstaje 400-metrowa droga, która połączy ulice Błogosławionej Karoliny z Dynowską i Czudecką. Inwestycja o wartości 6,37 mln zł ma być gotowa jesienią br.
 
Nowa droga powstaje w ramach tzw. „kontraktu osiedlowego”, który prezydent Konrad Fijołek podpisał jeszcze w czasie kampanii wyborczej. Kontrakty dotyczyły realizacji najpilniejszych inwestycji na rzeszowskich osiedlach.

Budowany odcinek drogi będzie miał 6 metrów szerokości i dwa pasy ruchu. Wzdłuż ulicy powstaną chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie. Nowa droga usprawni dojazd do bloków powstających w nowej, południowej części osiedla. Pozwoli także otworzyć na inwestycje tereny w rejonie SP 18, które do tej pory nie miały dojazdu.

Wykonawca zrealizował już roboty związane z budową kanalizacji deszczowej na całym odcinku drogi, z odprowadzeniem wód do istniejącego kolektora deszczowego. Obecnie trwają prace przy stabilizacji gruntu oraz budowa chodnika na wysokości szkoły. Jeszcze w maju wykonywany będzie nasyp pod przyszłą drogę.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranne wypadki w Błażowej i w Boguchwale. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Ekipa wypadkowa ruchu drogowego rzeszowskiej komendy interweniowała na miejscu dwóch wypadków, do których doszło dzisiaj rano na terenie powiatu Rzeszowskiego. W zdarzeniach ucierpiało dwie osoby.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie nowoczesny plac zabaw [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Na zielonych terenach rekreacyjnych nad Wisłokiem powstanie nowoczesny plac zabaw, z huśtawkami, trampolinami, karuzelami, urządzeniami do wspinania się, tyrolką i parkiem linowym.

Rzeszów

Rzeszów przyznał dotacje organizacjom pozarządowym na działalność kulturalną

RZESZÓW. W piątek, w Biurze Wystaw Artystycznych odbyło się uroczyste wręczenie promes na działalność organizacji pozarządowych w trzech konkursach kulturalnych. Otrzymały je 54 NGO.

Rzeszów

161 projektów w RBO na 2026 rok. Głosowanie trwa do 4 czerwca

RZESZÓW. Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 r. Mieszkańcy mają czas na oddanie głosu do 4 czerwca.

Rzeszów

Rusza rozbudowa DW 878 na trasie Tyczyn-Dylągówka. Będą spore utrudnienia

Pod koniec maja rozpoczną się prace przygotowawcze związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 878 na trasie od Tyczyna do Dylągówki. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Rzeszów

Uwaga! Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z koniecznością aktualizacji systemów informatycznych Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w najbliższy piątek i w sobotę pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami w ramach cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się 29 maja 2025 r.

Rzeszów

Nowe wydarzenie w Rzeszowie. Energy Fitness Fest już w ten weekend

RZESZÓW. Maraton fitness z gwiazdami, wokrshopy, targi branżowe i panel dietetyczny złożą się na organizowany po raz pierwszy w Rzeszowie Energy Fitness Fest.

Reklama