Rzeszów - Poniedziałek, 29.09.2025
Reklama

Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego

Dodano: 31.12.2020 r.

fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwają intensywne prace przy przebudowie Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej. Obiekt zyska nową infrastrukturę, a istniejąca będzie dostosowana na potrzeby  zapewnienia prowadzenia rozgrywek na poziomie I ligi.

W przetargu na przebudowę Stadionu Miejskiego wzięło udział 6 firm. Ostatecznie wygrała firma Ada-Light z Gostynina, która zgodnie z umową ma czas do 25 lutego 2021 r. aby zakończyć wszystkie roboty.

Inwestycje podzielono na trzy zadania. W ramach pierwszego z nich wykonane zostanie m.in. ogrzewanie płyty głównej, wymiana murawy oraz odwodnienie toru żużlowego. Drugie zadanie dotyczy wykonanie oświetlenia płyty boiska i toru żużlowego oraz postawienie dodatkowego punktu kasowego od strony al. Powstańców Warszawy. W ramach trzeciego zadania, wykonawca zdemontuje stare maszty oświetleniowe.

Po zakończeniu prac remontowych, zarówno tor żużlowy, jak i boisko główne będzie miało standard licencyjny ekstraklasy wymagany przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz najwyższy standard wymagany przez Polski Związek Motorowy.

Koszt inwestycji to blisko 11 mln zł.

 
Źródło: erzeszow.pl
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podczas Kongresu TSLA EXPO - Rzeszów 2019 dyskutowano, jak sprostać wyzwaniom przyszłości

- Nie rozkładamy rąk – przekonywał w czwartek Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury w panelu otwierającym Kongres TSLA EXPO – Rzeszów 2019 w G2A Arenie w Jasionce k. Rzeszowa.

Rzeszów

60 nowych autobusów przyjedzie do Rzeszowa. Wykonaniem zamówienia zajmie się Autosan

RZESZÓW. Pierwsze autobusy przyjadą do Rzeszowa w drugiej połowie 2020 r.

Rzeszów

Policjanci zatrzymali osoby odpowiedzialne za atak ostrym narzędziem na ul. Jagiellońskiej

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie zabójstwa.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i WSIiZ zajmą się wdrażaniem systemów teleinformatycznych i e-usług

RZESZÓW. Porozumienie określa warunki współpracy pomiędzy stronami  w zakresie  wdrażania systemów teleinformatycznych i e-usług.

Rzeszów

Nocny wypadek na ul. Dąbrowskiego. Trzy osoby ranne, sprawca uciekł

Stan jednej z poszkodowanych osób jest poważny.

Rzeszów

18-latek sprzedawał rzeczy, których nie miał. Od 35 osób wyłudził łącznie 33 tys. zł

RZESZÓW.  Za popełnienie zarzucanego czynu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. 

Rzeszów

Przy ul. Jagiellońskiej zraniono dwie osoby nożem. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem o godz. 20.40 na ul. Jagiellońskiej.

Reklama