Rzeszów - Piątek, 10.04.2026
Reklama

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany

Dodano: 19.07.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na ul. Wieniawskiego trwa trzyetapowa rozbudowa. Remontem zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. W ramach prowadzonych prac, wjazd na ulice od strony ul. Kiepury został zablokowany do połowy sierpnia.

W lipcu 2018 roku informowaliśmy o rozpoczęciu przetargu. Rozbudowa ul. Wieniawskiego składa się z trzech etapów. Pierwszy etap zakłada remont drogi od ul. Dunikowskiego do przebudowanego odcinka drogi, który rozpoczyna się w miejscu skrzyżowania ul. Wieniawskiego z ul. Dunikowskiego i biegnie w kierunku osiedla Słocina.

Drugi etap, które właśnie trwa, wiąże się z rozbudową ul. Wieniawskiego na odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Dunikowskiego. Na ok. 800 m. odcinku rozbudowana zostanie droga o szerokości 7 m. Od ul. Łukasiewicza w kierunku ul. Jana Kiepury powstanie obustronny chodnik, natomiast od skrzyżowania ul. Wieniawskiego z ulicą Kiepury w kierunku ul. Dunikowskiego powstanie lewostronny chodnik. Przebudowana zostanie również sieć wodociągowa. Dodatkowo będzie 27 szt. nowych słupów oświetlenia ulicznego.
Reklama
Właśnie w związku z drugim etapem inwestycji, prace jakie prowadzi wykonawca wiążą się z tym, że konieczne było zamknięcie wjazdu na ulicę od strony ul. Kiepury. Zakaz wjazdu zostanie usunięty dopiero w połowie sierpnia.

„Ulica od strony ul. Kiepury będzie zamknięta do 18 sierpnia. Na razie nie ma planów, żeby zamykać jakieś inne odcinki” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Trzeci etap inwestycji mówi o budowie sieci kanalizacji w rejonie ul. Herberta. Na odcinku wykonana zostanie budowa kanalizacji deszczowej ze studniami kanalizacyjnymi o łącznej długości ok. 428 m. Przedmiot zamówienia swoim działaniem obejmie osiem działek. Prace przebiegać będą w regionie ulicy Siemaszkowej, Wieniawskiego, Kiepury, Czajkowskiego i Herberta.

Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa za inwestycje zainkasowało 13 688 219,97 zł. Inwestycja ma trwać do 29 maja 2020 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Cztery linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem jazdy

RZESZÓW. Zmiany, jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, wynikają z konsultacji z Radą Osiedla Załęże.

Rzeszów

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

RZESZÓW. W Millenium Hall gościć będą takie wydawnictwa jak Agora, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Rzeszów

Przyjezdni kierowcy odpowiedzialni za korki w mieście? Jeden z radnych uważa, że tak

RZESZÓW. Korki na ulicach Rzeszowa stają się coraz głośniejszym tematem.

Rzeszów

OSP Rzeszów-Budziwój będzie miało nowy budynek

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia obiektu ma wynieść ok. 500 m2.

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Krakowska-Południe przeciwko wycince drzew. Jest petycja

RZESZÓW. W petycji przeciwko wycince mowa o wycince 25 drzew i 15 krzewów.

Rzeszów

ZTM skraca kursy dwóch linii

RZESZÓW. Trasy ulegną skróceniu do ul. Poselskiej.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Budowa torów do lotniska w Jasionce ruszy w przyszłym roku

RZESZÓW. „Będziemy stopniowo uruchamiać PKA, tam gdzie jest to możliwe” – dodaje Ewa Draus.

Rzeszów

6 października odbędzie się 7. PKO Maraton Rzeszowski. Utrudnienia jak w roku ubiegłym

RZESZÓW. Uczestnicy tegorocznej imprezy wezmą udział w akcji „Biegnę dla…”, aby pomóc 16-letniemu Mateuszowi.

Reklama