Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Trwa rozbudowa budynku PGS Software. Firma ma zatrudnić dodatkowo ponad 100 osób

Dodano:

fot. PGS Software S.A. - materiały prasowe
fot. PGS Software S.A. - materiały prasowe
RZESZÓW. Trwa rozbudowa rzeszowskiego biura firmy informatycznej PGS Software SA. Biurowiec przy ul. Generała Maczka urósł o dwa piętra, co pozwoli na zatrudnienie ponad 100 nowych specjalistów IT. Rekrutacje już trwają, firma poszukuje obecnie programistów z doświadczeniem w Cloud Migration, Serverless, Big Data i Machine Learning.

Jednym z kierunków rozwoju branży są rozwiązania w chmurze. Według firmy analitycznej Gartner, wydatki na usługi IT w tym zakresie wzrosną z 19% do 28% w 2022 roku, a dostawcy cloud przejmą znaczną część rynku. Migracja i usługi chmurowe to jeden z obszarów rozwoju PGS Software.

„Obecnie kluczowa jest specjalizacja i podążanie za rynkowymi trendami. Musimy być elastyczni, bo rynek IT bardzo szybko się rozwija. Dlatego już dzisiaj wybieramy te najbardziej innowacyjne kierunki, które dają nam szansę na realizację ciekawych projektów w Rzeszowie” – mówi Łukasz Jaworski, Development Manager z PGS Software.

Trwające od kwietnia ubiegłego roku prace związane z rozbudową biura PGS Software zbliżają się do końca. Nowe przestrzenie zostaną oddane do użytku do użytku w drugim kwartale 2019 roku.
Reklama
„Wiemy, że na podkarpackim rynku nie brakuje ambitnych programistów z pasją, którzy chcieliby się rozwinąć, zdobyć dodatkowe umiejętności i sprawdzić się na przykład jako DevOps Engineer. Cały czas szukamy ludzi, którzy nie boją się ciekawych wyzwań i chcą podążać za trendami w IT” – zachęca Andrzej Gaweł, Head of Development rzeszowskiego biura PGS Software.

Oprócz nowych przestrzeni biurowych, sal konferencyjnych i szkoleniowych, na czwartym piętrze, powstanie strefa rozrywki i restauracja dla pracowników firmy.

„Każdy lubi dobrze zjeść, stąd też wpadliśmy na pomysł, aby na najwyższym piętrze budynku znalazła się restauracja, w której będzie można zrobić sobie przerwę na świeży, smaczny i zdrowy posiłek” – dodaje Andrzej Gaweł.

Wraz z rozbudową biura zostaną utworzone też dodatkowe miejsca parkingowe. PGS Software jest obecny na rzeszowskim rynku IT od ponad dziesięciu lat. Przez ten czas oddział, który początkowo zatrudniał 8 osób, rozrósł się do 250 osobowego zespołu. Potrzeby są jednak większe, budynek firmy po rozbudowie pomieści ponad 350 specjalistów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Rzeszów

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Rzeszów

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

RZESZÓW. Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”.

Reklama