Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Trwa rozbudowa budynku PGS Software. Firma ma zatrudnić dodatkowo ponad 100 osób

Dodano:

fot. PGS Software S.A. - materiały prasowe
fot. PGS Software S.A. - materiały prasowe
RZESZÓW. Trwa rozbudowa rzeszowskiego biura firmy informatycznej PGS Software SA. Biurowiec przy ul. Generała Maczka urósł o dwa piętra, co pozwoli na zatrudnienie ponad 100 nowych specjalistów IT. Rekrutacje już trwają, firma poszukuje obecnie programistów z doświadczeniem w Cloud Migration, Serverless, Big Data i Machine Learning.

Jednym z kierunków rozwoju branży są rozwiązania w chmurze. Według firmy analitycznej Gartner, wydatki na usługi IT w tym zakresie wzrosną z 19% do 28% w 2022 roku, a dostawcy cloud przejmą znaczną część rynku. Migracja i usługi chmurowe to jeden z obszarów rozwoju PGS Software.

„Obecnie kluczowa jest specjalizacja i podążanie za rynkowymi trendami. Musimy być elastyczni, bo rynek IT bardzo szybko się rozwija. Dlatego już dzisiaj wybieramy te najbardziej innowacyjne kierunki, które dają nam szansę na realizację ciekawych projektów w Rzeszowie” – mówi Łukasz Jaworski, Development Manager z PGS Software.

Trwające od kwietnia ubiegłego roku prace związane z rozbudową biura PGS Software zbliżają się do końca. Nowe przestrzenie zostaną oddane do użytku do użytku w drugim kwartale 2019 roku.
Reklama
„Wiemy, że na podkarpackim rynku nie brakuje ambitnych programistów z pasją, którzy chcieliby się rozwinąć, zdobyć dodatkowe umiejętności i sprawdzić się na przykład jako DevOps Engineer. Cały czas szukamy ludzi, którzy nie boją się ciekawych wyzwań i chcą podążać za trendami w IT” – zachęca Andrzej Gaweł, Head of Development rzeszowskiego biura PGS Software.

Oprócz nowych przestrzeni biurowych, sal konferencyjnych i szkoleniowych, na czwartym piętrze, powstanie strefa rozrywki i restauracja dla pracowników firmy.

„Każdy lubi dobrze zjeść, stąd też wpadliśmy na pomysł, aby na najwyższym piętrze budynku znalazła się restauracja, w której będzie można zrobić sobie przerwę na świeży, smaczny i zdrowy posiłek” – dodaje Andrzej Gaweł.

Wraz z rozbudową biura zostaną utworzone też dodatkowe miejsca parkingowe. PGS Software jest obecny na rzeszowskim rynku IT od ponad dziesięciu lat. Przez ten czas oddział, który początkowo zatrudniał 8 osób, rozrósł się do 250 osobowego zespołu. Potrzeby są jednak większe, budynek firmy po rozbudowie pomieści ponad 350 specjalistów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Pro-Familii otwarto Centrum Chorób Piersi

RZESZÓW. W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia powstało Centrum Chorób Piersi. Miejsce to oferuje kobietom dostęp do szybkiej i kompleksowej diagnostyki oraz m.in. nowoczesnego leczenia chirurgicznego.  

Rzeszów

Nowe inwestycje w "Dworzysku". Powstanie 400 miejsc pracy

RZESZÓW. Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” powstanie 400  kolejnych nowych miejsc pracy oraz pojawią się kolejne inwestycje o wartości 20 mln euro.

Rzeszów

Derby Rzeszowa z ograniczoną liczbą kibiców. Będzie transmisja w TVP3

RZESZÓW. Mecz odbędzie się w ścisłym rygorze sanitarnym. Na trybunach zasiądzie 356 kibiców. Telewizja Polska przeprowadzi bezpośrednią transmisję z meczu.

Rzeszów

W czerwcu obwoźna zbiórka odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W drugiej połowie czerwca na terenie miasta zorganizowanych zostanie kilka obwoźnych zbiórek odpadów niebezpiecznych.

Rzeszów

Boże Ciało w Rzeszowie. Procesje na terenach przykościelnych, centralne uroczystości w Katedrze

RZESZÓW. W związku z pandemią koronawirusa w centrum Rzeszowa nie odbędzie się przemarsz z okazji Bożego Ciała. Kuria zaleciła organizowanie lokalnych procesji przy kościołach.

Rzeszów

Dodatkowe terminy przyjmowania odpadów przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Odpady do PSZOK przy ul. Ciepłowniczej będą również przyjmowane w środy i piątki.

Rzeszów

Samolotem z Rzeszowa do Gdańska od 20 czerwca

RZESZÓW. Ruszają bezpośrednie połączenia między stolicą Podkarpacia, a Gdańskiem.

Rzeszów

Nowa pracownia mammograficzna w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Pracownia mammograficzna w ZOZ nr 2 została zmodernizowana i wyposażona w nowoczesny mammograf.

Reklama