Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Trwa rozbudowa budynku PGS Software. Firma ma zatrudnić dodatkowo ponad 100 osób

Dodano:

fot. PGS Software S.A. - materiały prasowe
fot. PGS Software S.A. - materiały prasowe
RZESZÓW. Trwa rozbudowa rzeszowskiego biura firmy informatycznej PGS Software SA. Biurowiec przy ul. Generała Maczka urósł o dwa piętra, co pozwoli na zatrudnienie ponad 100 nowych specjalistów IT. Rekrutacje już trwają, firma poszukuje obecnie programistów z doświadczeniem w Cloud Migration, Serverless, Big Data i Machine Learning.

Jednym z kierunków rozwoju branży są rozwiązania w chmurze. Według firmy analitycznej Gartner, wydatki na usługi IT w tym zakresie wzrosną z 19% do 28% w 2022 roku, a dostawcy cloud przejmą znaczną część rynku. Migracja i usługi chmurowe to jeden z obszarów rozwoju PGS Software.

„Obecnie kluczowa jest specjalizacja i podążanie za rynkowymi trendami. Musimy być elastyczni, bo rynek IT bardzo szybko się rozwija. Dlatego już dzisiaj wybieramy te najbardziej innowacyjne kierunki, które dają nam szansę na realizację ciekawych projektów w Rzeszowie” – mówi Łukasz Jaworski, Development Manager z PGS Software.

Trwające od kwietnia ubiegłego roku prace związane z rozbudową biura PGS Software zbliżają się do końca. Nowe przestrzenie zostaną oddane do użytku do użytku w drugim kwartale 2019 roku.
Reklama
„Wiemy, że na podkarpackim rynku nie brakuje ambitnych programistów z pasją, którzy chcieliby się rozwinąć, zdobyć dodatkowe umiejętności i sprawdzić się na przykład jako DevOps Engineer. Cały czas szukamy ludzi, którzy nie boją się ciekawych wyzwań i chcą podążać za trendami w IT” – zachęca Andrzej Gaweł, Head of Development rzeszowskiego biura PGS Software.

Oprócz nowych przestrzeni biurowych, sal konferencyjnych i szkoleniowych, na czwartym piętrze, powstanie strefa rozrywki i restauracja dla pracowników firmy.

„Każdy lubi dobrze zjeść, stąd też wpadliśmy na pomysł, aby na najwyższym piętrze budynku znalazła się restauracja, w której będzie można zrobić sobie przerwę na świeży, smaczny i zdrowy posiłek” – dodaje Andrzej Gaweł.

Wraz z rozbudową biura zostaną utworzone też dodatkowe miejsca parkingowe. PGS Software jest obecny na rzeszowskim rynku IT od ponad dziesięciu lat. Przez ten czas oddział, który początkowo zatrudniał 8 osób, rozrósł się do 250 osobowego zespołu. Potrzeby są jednak większe, budynek firmy po rozbudowie pomieści ponad 350 specjalistów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Boisko w parku na Zalesiu zyska nowy wygląd

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która udoskonali boisko w parku na Zalesiu. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Rzeszów

Księża z parafii na Staromieściu zakończyli kwarantannę

RZESZÓW. 7 duchownych z parafii na osiedlu Staromieście zakończyło kwarantannę. Ósmy ksiądz nadal przebywa w szpitalu w Łańcucie.

Rzeszów

1 mln zł od PLK dla rzeszowskiego pogotowia na walkę koronawirusem

RZESZÓW. Pieniądze będa przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla personelu.

Rzeszów

Ul. Matysowska będzie rozbudowana

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która zaprojektuje i rozbuduje ul. Matysowską na długości ponad 2,6 km.

Rzeszów

WSIiZ rozpoczęła rekrutację na studia I i II stopnia

RZESZÓW. Pojawiło się sporo nowości, zarówno na ścieżkach polskojęzycznych, jak i angielskojęzycznych. Dokumenty można przesyłać drogą elektroniczną.

Rzeszów

Poczta Polska prosi o dane mieszkańców. Prezydent Rzeszowa odmówił

RZESZÓW. Samorządy w całej Polscy otrzymują maile od Poczty Polskiej z prośbą o przekazanie „danych ze spisu wyborców”. Taka wiadomość trafiła również do rzeszowskiego magistratu. Prezydent Rzeszowa odmówił udzielenia tych informacji.

Rzeszów

Księża diecezji rzeszowskiej zebrali ponad 360 tys. zł na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. „Kapłański dar miłosierdzia” – tak nazwano zbiórkę pieniędzy na walkę z koronawiursem, jaką zorganizowali duchowni diecezji rzeszowskiej.

Reklama