Rzeszów - Poniedziałek, 03.11.2025
Reklama

Trwa rozbudowa terenu rekreacyjnego przy szkole na os. Słocina

Dodano: 30.10.2023 r.

fot. Marcin Piecyk, Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Marcin Piecyk, Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa kolejny etap zagospodarowania terenu przy Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu Słocina. Inwestycja powstaje w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

SP nr 5 mieści się przy ul. Słocińskiej. Łącznie z oddziałem przedszkolnym uczęszcza do niej aktualnie 916 uczniów. Na jej bazę sportową składa się m.in. wybudowany wcześniej „Orlik” oraz powstałe w ubiegłym roku nowe boisko wielofunkcyjne z bezpieczną, miękką nawierzchnią. Obecnie realizowana inwestycja została wybrana przez mieszkańców w ramach głosowania na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

-  Powstaje przede wszystkim bieżnia lekkoatletyczna z trzema torami, ale także miejsce do rzutu kulą, skocznia w dal, mini plac zabaw  i urządzenia do ćwiczeń. Całość uzupełni nowy chodnik, ławki i zieleń. Prace budowlane przebiegają zgodnie z planem, na wiosnę uczniowie będą mogli już korzystać z nowej infrastruktury – mówi Elżbieta Kuczma – dyrektor SP 5.
Reklama
Zaawansowanie prac wynosi około 70 procent. Wykonano roboty rozbiórkowe i ziemne, gotowa jest podbudowa i pierwsza warstwa nawierzchni poliuretanowej trzytorowej bieżni lekkoatletycznej i zeskoczni do skoku w dal. Wykonane jest także pole piaskowe do rzutu kulą oraz zeskocznia (piaskownica) skoku w dal i duża część nawierzchni brukowanych.

Do wykonania pozostają nawierzchnie poliuretanowej trzytorowej bieżni lekkoatletycznej i zeskoczni do skoku w dal oraz chodników. W ostatnim etapie zostaną zamontowane urządzenia małej architektury i zabawowe: stół do gry w szachy, równoważnia na łańcuchach, karuzela tarczowa, piramida liniowa, segmenty sprawnościowe (ścianka wspinaczkowa, drabinka), zestaw zabawowy wraz ze strefami bezpieczeństwa.

Inwestycja ma zakończyć się w połowie grudnia br.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza kolejny etap odmulania rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu odmulania rzeszowskiego zalewu. Będzie to kontynuacja działań mających na celu „przywrócenie zbiornikowi jego pełnej funkcjonalności, poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz zwiększenie jego znaczenia przyrodniczo-rekreacyjnego”.

Rzeszów

Rozbudowa rzeszowskiego „Elektronika” na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace wykończeniowe przy rozbudowie Zespołu Szkół Elektronicznych na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Roboty obejmują budowę nowej części szkoły oraz remont istniejącego budynku.

Rzeszów

34. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów

RZESZÓW. W dniach 7 - 9 sierpnia 2025 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się Marma 34. Rajd Rzeszowski. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Rzeszowa, drogami gminy Boguchwała i gminy...

Rzeszów

Postęp prac na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Trwa budowa drogi, połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jej koszt ponad 44 mln zł. Prace mają zakończyć się grudniu tego roku. Wiemy na jakim etapie jest realizacja inwestycji.

Rzeszów

Nowy mural ozdobił ścianę budynku w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia odsłonięto mural z portretem związanego z Rzeszowem aktora Zdzisława Kozienia. Malowidło nawiązuje do roli porucznika Zubka w „07 zgłoś się”.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Powstańców Listopadowych

RZESZÓW. 11 sierpnia 2025 roku zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Powstańców Listopadowych z nowobudowaną ul. Krzyżanowskiego. Jest to związane z realizacją kolejnego etapu budowy połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

PCLA pnie się w górę. Co dzieje się na budowie? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki idzie pełną parą. Obiekt przy ul. Wyspiańskiego rośnie w oczach. Ratusz przekazał najnowsze informacje na temat postępu prac.

Rzeszów

Strażacy z OSP Drabinianka mają nowy wóz

RZESZÓW. 379 tys. zł kosztował nowy wóz dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeszowie-Drabiniance. Nowoczesny pojazd został zakupiony w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Reklama