Rzeszów - Wtorek, 20.05.2025
Reklama

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury oraz w Zespole Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Od soboty w filiach RDK oraz w Zespole Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy trwa zbiórka darów dla naszych miast partnerskich w objętej wojną Ukrainie. W tej chwili, najbardziej potrzebne są podstawowe środki przeciwbólowe dla dzieci i dorosłych, krople do nosa, opatrunki, śpiwory, koce czy artykuły dla dzieci. Bardzo potrzebne są również kartonowe pudełka, taśmy klejące oraz reklamówki. Na chwile obecną punkty nie przyjmują odzieży. - Ważne jest, że obecnie nie zbieramy odzieży, dlatego bardzo prosimy mieszkańców o jej niedostarczanie. Jeśli sytuacja się zmieni, o wszystkim poinformujemy – informuje Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.
Reklama
Potrzebujące osoby z Ukrainy, w każdej filii RDK oraz w ZSG im. Mikołaja Spytka Ligęzy mogą bezpłatnie odebrać zgromadzone tam dary (codziennie w godzinach 13:00 – 19:00). Dodatkowo, osoby, które potrzebują skorzystać z komputera z dostępem do Internetu, powinny skierować się do którejkolwiek z filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Część z nich umożliwia również dostęp do sieci bezprzewodowej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policjantka z Rzeszowa pomogła potrąconemu 12-latkowi

RZESZÓW. Będąca przed służbą policjantka z rzeszowskiej komendy udzieliła pomocy 12-letniemu chłopcu, który został potrącony przez samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Rzeszów

Butelkomaty zbyt kosztowne dla miasta

RZESZÓW. Powraca sprawa montażu w mieście automatów na zużyte butelki plastikowe. Tym razem głos w tej sprawie zabrała radna Prawa i Sprawiedliwości.

Rzeszów

Zakończono przebudowę letniego pałacu Lubomirskich

RZESZÓW. Trwające od ponad 5 lat prace konserwatorskie zostały zakończone. Letni pałac Lubomirskich przy al. Pod Kasztanami został ostatecznie odrestaurowany.

Rzeszów

Zmarła kobieta potrącona wczoraj na ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Nie udało się uratować życia kobiety potrąconej wczoraj na przejściu dla pieszych na ul. Lubelskiej. Pomimo podjętych działań przez lekarzy, kobieta zmarła dziś w nocy w szpitalu.

Rzeszów

Policyjny Black Hawk nad Rzeszowem

RZESZÓW. W ostatnich dniach, zainteresowanie części mieszkańców wzbudził niecodzienny widok na rzeszowskim niebie.

Rzeszów

WSPiA apeluje do studentów i pracowników "o ostrożność i nieuleganie panice"

RZESZÓW. „Zachowaj ostrożność, nie panikuj” - WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa wystosowała apel do studentów i pracowników, w związku z koronawirusem.

Rzeszów

Pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu zakończony

RZESZÓW. Zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Kolejny etap rozpocznie się w połowie października. Wydobyty osad trafi do miejscowości Wola Dalsza.

Rzeszów

Spotkanie dla pasjonatów Internetu i nowych technologii

RZESZÓW. 26. edycja XRAii. odbędzie się 10 marca.

Reklama