Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury oraz w Zespole Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Od soboty w filiach RDK oraz w Zespole Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy trwa zbiórka darów dla naszych miast partnerskich w objętej wojną Ukrainie. W tej chwili, najbardziej potrzebne są podstawowe środki przeciwbólowe dla dzieci i dorosłych, krople do nosa, opatrunki, śpiwory, koce czy artykuły dla dzieci. Bardzo potrzebne są również kartonowe pudełka, taśmy klejące oraz reklamówki. Na chwile obecną punkty nie przyjmują odzieży. - Ważne jest, że obecnie nie zbieramy odzieży, dlatego bardzo prosimy mieszkańców o jej niedostarczanie. Jeśli sytuacja się zmieni, o wszystkim poinformujemy – informuje Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.
Reklama
Potrzebujące osoby z Ukrainy, w każdej filii RDK oraz w ZSG im. Mikołaja Spytka Ligęzy mogą bezpłatnie odebrać zgromadzone tam dary (codziennie w godzinach 13:00 – 19:00). Dodatkowo, osoby, które potrzebują skorzystać z komputera z dostępem do Internetu, powinny skierować się do którejkolwiek z filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Część z nich umożliwia również dostęp do sieci bezprzewodowej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

List intencyjny ws. nowej siedziby Sądu Okręgowego. Podpisano niezobowiązujący wyraz woli

RZESZÓW. W Ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowa.

Rzeszów

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Będą szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. Dzięki inwestycji wartej 67 mln zł pasażerowie podróżujący pociągiem do Warszawy będą mogli liczyć na krótszy czas przejazdu.

Rzeszów

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW. Dachser zajmuje się głównie obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Rzeszów

Rzeszów z najniższym wskaźnikiem umieralności. Choroby układu krążenia najczęstszą przyczyną śmierci

RZESZÓW. W Polsce wskaźnik umieralności wyniósł 1049 zgonów na 100 tysięcy ludności

Rzeszów

Piłkarskie derby Rzeszowa. Będzie walka o fotel lidera?

RZESZÓW. Derby odbędą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 69 w niedzielę 22 września o godzinie 13:05. 

Rzeszów

Umowa na projekt tunelu pod rondem Pobitno podpisana

RZESZÓW. Miasto za projekt zapłaci 1,4 mln zł.

Rzeszów

PiS o inwestycjach w Rzeszowie. Nie obyło się bez „przytyku” w stronę władz miasta

RZESZÓW. Poruszono m.in. temat obwodnicy południowej i budowy Sądu Okręgowego

Reklama