Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

Ukradł m.in. nawigacje, radioodtwarzacze i narzędzia. Wpadł bo zgubił paszport

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o włamania do kilku ciężarówek, zaparkowanych na firmowym parkingu w Rudnej Małej. Podejrzanym okazał się, pracujący w Polsce, 18-letni obywatel Mołdawii. Z samochodów, do których się włamał skradł m.in. nawigacje, radioodtwarzacze i narzędzia.

Policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim i z wydziału kryminalnego, pracowali nad sprawą włamań do ciężarówek w jednej z firm w Rudnej Małej. W nocy z 23 na 24 maja nieznany sprawca włamał się do 6 zaparkowanych samochodów, kradnąc z nich nawigacje, radioodtwarzacze, narzędzia oraz szereg innych drobnych przedmiotów.

Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze znaleźli mołdawski paszport, który mógł zgubić potencjalny sprawca. Policjanci ustalili, że właścicielem paszportu jest 18-letni obywatel Mołdawii, który przyjechał do pracy w Polsce.
Reklama
W czwartek, na wezwanie policjantów 18-latek zgłosił się do komendy. Już podczas wstępnych czynności przyznał się do czynów. W związku z tym, do wyjaśnienia szczegółów sprawy został zatrzymany. Jak wyjaśnił, włamań dokonał pod wpływem alkoholu. Skradzione przedmioty ukrył i zamaskował trawą, w lesie w pobliżu miejsca gdzie nocował. Policjanci odzyskali skradzione przez niego przedmioty.

Prowadzący postępowanie funkcjonariusze z komisariatu w Głogowie Małopolskim przesłuchali 18-latka i przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. W piątek mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Nadzorujący postępowanie prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

300 gram substancji psychotropowej u 32-latka z Rzeszowa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Sprawą 32-letniego mieszkańca Rzeszowa zajmuje się Prokuratura Rejonowa.

Rzeszów

W marcu zmiany w sieci komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Poznaliśmy propozycje zmian zgłoszone przez Rady Osiedli w sieci komunikacji miejskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Od nowego roku akademickiego Politechnika uruchamia siedem kierunków w j. angielskim

RZESZÓW. Od roku akademickiego 2019/2020 studia w języku angielskim będą prowadzone na wszystkich wydziałach Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Karnawałowy Bal Charytatywny na rzecz podopiecznych TITUM

RZESZÓW. 23 lutego 2019 roku w hotelu Blue Diamond w Nowej Wsi obędzie się Karnawałowy Bal Charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży TITUM.

Rzeszów

Alarm bombowy w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Ewakuowano ok. 500 osób

RZESZÓW. Policja rozpoczyna sprawdzanie ok. 300 pomieszczeń.

Rzeszów

Odrzucono pomysł radnych PiS odnośnie rozbudowy sześciu skrzyżowań w Rzeszowie

RZESZÓW. Punkt po głosowaniu został usunięty z planu obrad radnych.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże, w jednej ze szkół średnich, w tworzeniu klas z branży lotniczej

RZESZÓW. Umowę podpisali prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej i Adam Krzysztoń, starosta powiatu łańcuckiego.

Reklama