Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Ul. Grunwaldzka w remoncie [ZDJĘCIA]

Dodano: 21.11.2023 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Trwa przebudowa ostatniej części miejskiego deptaka. Remont ul. Grunwaldzkiej ma zakończyć się w drugiej połowie 2024 r. Zadanie wycenione na ponad 13,5 mln zł realizuje firma OBO Polska z Rzeszowa. Mamy dla Was nowe zdjęcia z placu budowy.

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej rozpoczęła się w październiku. W pierwszej kolejności wykonawca wymienia stare, wyeksploatowane sieci podziemne. To najdroższa część inwestycji. Roboty rozpoczęły się przy skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z Kościuszki i stopniowo przesuwają się w kierunku północnym.

W ramach przebudowy wymieniona zostanie także nawierzchnia deptaka. Betonową kostkę brukową, zastąpi szara kamienna kostka oraz płyty granitowe. Takie same płyty przed kilku laty zostały położone na innym rzeszowskim deptaku - ul. Kościuszki.
Reklama
Inwestycja obejmie także przebudowę placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na ul. Grunwaldzkiej, w ramach przebudowy, pojawią się też nowe drzewa oraz parklety. Projekt zakłada także stworzenie Pomnika Bitwy Grunwaldzkiej w jego historycznym miejscu (rejon studni przy skrzyżowaniu z ul. Bernardyńską) w formie wyniesionego monumentu z czarnego granitu z inskrypcją.

Przebudowane będzie także oświetlenie uliczne – zamontowane zostaną energooszczędne oprawy LED.

Poniżej kilka zdjęć z realizacji inwestycji. Więcej znajdziecie w naszym serwisie FOTO.resinet.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poszerzą ulicę Ustrzycką w Rzeszowie

RZESZÓW. Prawie 800-metrowy odcinek ulicy Ustrzyckiej zostanie przebudowany. Droga zostanie poszerzona do minimum 6 m, powstanie chodnik oraz nowe oświetlenie.

Rzeszów

W niedzielę utrudnienia w ruchu w związku z Półmaratonem Rzeszowskim

RZESZÓW. Trasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.

Rzeszów

Ruszyła budowa ponad 10-kilometrowego odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica

RZESZÓW. W ramach inwestycji wybudowany zostanie tunel o długości ok. 2,2 km.

Rzeszów

W Rzeszowie zamontowano kolejne budki dla jerzyków

RZESZÓW. Ponad 130 kolejnych budek dla jerzyków pojawiło się na ścianach budynków administrowanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Licząc z tymi powieszonymi jesienią ubiegłego roku, jest ich już łącznie 157.

Rzeszów

W najbliższą sobotę otwarte punkty paszportowe

PODKARPACIE. W związku z dużym zainteresowaniem sprawami paszportowymi, w najbliższą sobotę, 9 kwietnia 2022 r. czynne będą Oddziały Paszportowe w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Rzeszów

Jechał całą szerokością jezdni. Był tak pijany, że wynik przekroczył skalę alkomatu

RZESZÓW. 42-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego prowadził samochód mając blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. 

Rzeszów

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Rzeszów a Doliną Lotniczą

RZESZÓW. Jest to kontynuacja umów nawiązywanych w poprzednich latach.

Rzeszów

Doświetlono przejście dla pieszych na al. Cieplińskiego

RZESZÓW. Poprawiono bezpieczeństwo pieszych na al. Cieplińskiego.

Reklama