Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Ul. Myśliwska będzie oświetlona

Dodano: 13.01.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na ulicy Myśliwskiej na os. Pogwizdów Nowy powstanie oświetlenie. Inwestycja była jednym z zadań zgłoszona do tzw. kontaktów osiedlowych, w trakcie kampanii wyborczej Konrada Fijołka, które zobowiązał się realizować już jako prezydent Rzeszowa.

W Rzeszowie każdego roku realizowanych jest kilkaset inwestycji. Wśród nich są zarówno te duże, ale  też wiele mniejszych zadań, bardzo istotnych dla mieszkańców, poprawiających jakość życia. – Są one przykładem wspólnych działań mieszkańców i samorządu – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przykładami takich inwestycji są np. osiedlowe drogi na Słocinie, których realizację do budżetu miasta zgłaszał radny Mirosław Kwaśniak. To boczne uliczki odchodzące od ul. Paderewskiego. Powstały przy nich domy, był jednak kłopot z dojazdem. Do tych domów prowadziły najczęściej wąskie, prawie „polne” drogi. - Dzięki współpracy z mieszkańcami, bo w niektórych przypadkach konieczne było przekazanie np. części działki na rzecz miasta, udało się tę sprawę doprowadzić do pięknego finiszu – mówi radny Kwaśniak.
Reklama
Kolejnym przykładem takiej inwestycji jest budowa oświetlenia ul. Myśliwskiej na najmłodszym z rzeszowskich osiedli - Pogwizdów Nowy. Zgłosili ją mieszkańcy, została wpisana do tzw. kontraktów osiedlowych, czyli listy zadań, które Konrad Fijołek jeszcze w trakcie trwania kampanii wyborczej zobowiązał się realizować już jako prezydent Rzeszowa.

Przetarg na wybudowanie oświetlenia na ul. Myśliwskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Chmajówka do skrzyżowania z ul. Wójcika (ok. 600 metrów długości), został właśnie rozstrzygnięty. Zwyciężyła w nim firma El-Mag z Czarnej. Koszt tego zadania to nieco ponad 350 tys. zł. Nowe oświetlenie ma być gotowe we wrześniu tego roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nocny wypadek na Zalesiu. Pijany kierowca uderzył w budynek pizzerii

RZESZÓW. 34-letni kierowca bmw, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek pizzerii przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie w Rzeszowie. Mężczyzna miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nową serwerownię za ponad 13 mln zł

RZESZÓW. 3 stycznia, Minister Przemysław Czarnek odwiedził Politechnikę Rzeszowską, gdzie m.in. obejrzał nową serwerownię, która powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Rzeszów

Rozbudowa Inteligentnego Systemu Transportowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną i rondach zamontowane zostaną dodatkowe czujniki. Dzięki dodatkowym czujnikom zmieni się także rola przycisków dla pieszych i rowerzystów.

Rzeszów

Wypadek w Niechobrzu. Samochód potrącił opiekunkę, która szła z grupą dzieci

RZESZÓW. W Niechobrzu, 19-letni kierowca potrącił opiekunkę, która szła z dziećmi. Ranną kobietę przetransportowano do szpitala. Dzieciom nic poważnego się nie stało.

Rzeszów

Dodatek osłonowy. Można składać wnioski

RZESZÓW. MOPS w Rzeszowie rozpoczął przyjmowanie wniosków o tzw. dodatek osłonowy. Można go otrzymać na pokrycie części wydatków ponoszonych na energię oraz żywność.

Rzeszów

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 r.

RZESZÓW. Ruszyły prace prze przebudowie skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. 

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Wkrótce rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Wnioski o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów, związanych z demontażem wyrobów zawierających azbest, można składać od 10 do 31 stycznia 2022 roku.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. We wtorek, 4 stycznia wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu. Na jej czele stanie Mirosław Wierzbicki, lekkoatleta i organizator imprez biegowych.

Reklama