Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Ul. Potockiego w Rzeszowie została przebudowana

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Zakończyła się przebudowa blisko 750 metrowego odcinka ul. Potockiego. Inwestycja była jednym z zadań wpisanych do tzw. kontraktów osiedlowych, które prezydent Fijołek podpisywał z mieszkańcami podczas kampanii wyborczej. Jej koszt to nieco ponad 3,4 mln zł.

Inwestycja na rzeszowskim osiedlu Załęże realizowana była przez firmę Strabag. W ramach tego zadania przebudowany został końcowy odcinek ul. Potockiego, prowadzący do granicy miasta oraz rejon ul. Jaspisowej. Jezdnia została poszerzona do 6 metrów, wybudowany został szeroki na 2 m chodnik oraz kanalizacja deszczowa. Przebudowana została także istniejąca sieć teletechniczna, wybudowano nowy kanał technologiczny oraz ułożono nową  sieć światłowodową. Droga zyskała nowoczesne i energooszczędne oświetlenie uliczne – zamontowano 33 nowe lampy z oprawami LED.

W trakcje realizacji tego zadania do projektu zostały wprowadzone zmiany. Dzięki nim udało się ocalić przed wycinką okazały dąb szypułkowy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmienia się krajobraz przy ul. Langiewicza. Rośnie 12-piętrowy budynek mieszkalny [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Blisko centrum Rzeszowa powstaje 12-kondygnacyjny budynek mieszkalny. Gotowa jest już ostatnia kondygnacja, trwa termoizolacja budynku.

Rzeszów

Wypadek na al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Samochód potrącił dwie osoby

RZESZÓW. Dwie osoby trafiły do szpitala, po tym jak zostały potrącone przesz samochodów na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na szczęście ich obrażenia nie zagrażały życiu.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym. W Wigilię mniej kursów

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w okresie Świąt oraz Nowego Roku. W Wigilię kursy miejskich autobusów realizowane będą w ograniczonym zakresie.

Rzeszów

Wyremontowano schody na osiedlu Piastów w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad 300 tys. zł wydało miasto na kompleksowy remont schodów , które prowadzą z osiedla Piastów w kierunku ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

W Dylągowej otwarto dwa nowe mosty

Oficjalne oddano do użytku dwa nowe mosty w miejscowości Dylągówka w powiecie rzeszowskim. Za ich odbudowę odpowiedzialna była firma Wolmost z Rzeszowa.

Rzeszów

Miejska plaża nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na prawym brzegu Wisłoka kontynuowane są prace przy budowie miejskiej plaży. Będzie to nowe miejsce wypoczynku dla mieszkańców. Znajdą się tu m.in. alejki spacerowe, leżaki miejskiej, ramy widokowe oraz sporo roślinności.

Rzeszów

Nowa atrakcja w Podkarpackim Centrum Nauki. Możesz poczuć się jak prawdziwy pilot

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w podrzeszowskiej Jasionce wzbogaciło się o nową atrakcję. To nowoczesny symulator startu samolotu opracowany we współpracy z MTU Aero Engines Polska. Urządzenie stało się częścią wystawy poświęconej...

Rzeszów

Padł kolejny rekord w Jasionce. To był najlepszy listopad w historii

RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko świętuje kolejny rekord. W listopadzie obsłużono ponad 76 tysięcy pasażerów. To 19 procent więcej niż w ubiegłorocznym 11 miesiącu roku, dotąd najlepszym w historii.

Reklama