Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Ul. Warszawska już gotowa. Fijołek: Oddajemy bardzo ważną inwestycję drogową dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

Dodano: 19.12.2023 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Szersza, z przebudowanymi skrzyżowaniami, z chodnikami i ścieżkami rowerowymi – rozbudowana ul. Warszawska została oficjalnie przekazana do użytku.

Już od kilku tygodni kierowcy mogą korzystać z czterech pasów ruchu na ul. Warszawskiej,  jednak oficjalne zakończenie inwestycji z udziałem przedstawicieli władz miasta, Powiatu Rzeszowskiego oraz wykonawcy odbyły się dopiero dzisiaj.

 - Oddajemy bardzo ważną inwestycję drogową dla mieszkańców – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Prezydent podkreślał znaczenie tej inwestycji dla układu drogowego miasta. - To ważne, kluczowe wpięcie rzeszowskiego układu i systemu drogowego do systemu międzynarodowego, jaką jest autostrada i droga S19” – mówił Konrad Fijołek. - Przebudowana ul. Warszawska to również element drogowy, który w przyszłości także będzie stanowił drogę dojazdową do pobliskiego aquaparku. To także z ul. Warszawskiej będzie połączenie do ul. Krakowskiej” – dodał Prezydent.
 
Przebudowa ul. Warszawskiej trwała nieco ponad 14 miesięcy. Prace realizowała firma Strabag. W ramach zadania wykonawca przebudował odcinek o długości 940 m. Powstały dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Inwestycja obejmowała również budowę 3 km chodnika, 650 m ciągu pieszo-rowerowego oraz 280 m ścieżek rowerowych. - Istotnym elementem przebudowy  było skrzyżowanie z ul. Myśliwską wraz z przebudową przejazdu kolejowego, budową sygnalizacji świetlnej, akomodacyjnej, połączonej z sygnalizacją kolejową – podkreślał Marcin Michalewicz, dyrektor finansowy firmy Strabag.
Reklama
Rozbudowa całej ul. Warszawskiej do czterech pasów ruchu, realizowana była w dwóch etapach. Za pierwszy, który zakończył się we wrześniu br., odpowiadało Starostwo Powiatowe ze wsparciem finansowym miasta Rzeszowa w wysokości ponad 12 mln zł. Drugi, blisko 1-kilomentrowy odcinek w całości zrealizowało miasto Rzeszów.

Mamy dla Was zdjęcia przebudowanej ul. Warszawskiej z początku grudnia, kiedy jeszcze trwały ostatnie szlify. Pełną fotorelację znajdziecie w dziale FOTO.resinet.pl


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z Rzeszowa do Turcji i Bułgarii. Nowe połączenia lotnicze od czerwca

RZESZÓW/JASIONKA. 2 czerwca 2021 roku ruszają bezpośrednie loty z Rzeszowa do Antalyi w Turcji, a 29 czerwca do Warny w Bułgarii. Loty będą realizowane raz w tygodniu – we wtorki do Bułgarii...

Rzeszów

Wrocławscy policjanci z psami pomagają w poszukiwaniu Mariusza Michalika

RZESZÓW. Już blisko 2,5 miesiąca trwają poszukiwania 25-letniego Mariusza Michalika, który zaginął 5 stycznia br. W tym tygodniu akcję poszukiwawczą wsparli funkcjonariusze z Wrocławia wraz ze specjalnie wyszkolonymi psami.

Rzeszów

Powstanie II linia ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła z Grupy PGE przygotowuje się do budowy II linii technologicznej w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie. Projekt zostanie zakończony w 2023 roku.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. Ogłoszono wyniki konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. W konsultacjach udział wzięło 4087 mieszkańców (70 głosów było nieważnych).

Rzeszów

Trwa budowa kładek rowerowych w Rzeszowie. Utrudnienia dla pieszych przy moście Lwowskim

RZESZÓW. W związku z budową kładki rowerowej, przy moście Lwowskim zamknięto schody dla pieszych.

Rzeszów

Będą budować roboty i startować w międzynarodowych zawodach. Wkrótce w Rzeszowie otwarcie RoboLAB

PODKARPACIE. Wczoraj na Politechnice Rzeszowskiej podpisano porozumienie dotyczące utworzenia w Rzeszowie RoboLABu.

Rzeszów

Nowy pojazd dla rzeszowskich strażaków

RZESZÓW. Rzeszowscy strażacy zyskali nową drabinę mechaniczną marki Rosenbauer model L42A-XS. Zakup pojazdu o wartości około 2,5 mln zł., został współfinansowany ze środków unijnych.

Rzeszów

Psie wybiegi w Rzeszowie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W poniedziałek, 8 marca 2021 r. ruszyły wiosenne porządki na terenie wybiegów dla psów. Do końca miesiąca miejsca te będą nieczynne.

Reklama