Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Ulica Jarowa na osiedlu Zwięczyca do rozbudowy

Dodano: 02.06.2022 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie szykuje przebudowę ulicy Jarowej na osiedlu Zwięczyca. Rozbudowana zostanie jezdnia, powstanie chodnik i oświetlenie.

Przetarg na zaprojektowanie przebudowy został już ogłoszony. Dokumentacja powstanie dla około 630-metrowego ulicy Jarowej na odcinku od ul. Nowogrodzkiej do ul. Leśnej, wraz ze zjazdami na posesje i skrzyżowaniami z ulicami Nowogrodzką, Starowiejską, Saletyńską i Leśną, które się z nią łączą. 

Jezdnia ulicy Jarowej ma być rozbudowana do szerokości 7 metrów. Wzdłuż niej powstanie chodnik, ale niewykluczone, że uda się zmieścić tutaj także ścieżkę rowerową. Przebudowane będą zatoki autobusowe, projektant ma także zaplanować zabezpieczenie linii brzegowej rzeki Paryja oraz zaprojektować budowę mostu przez nią. Ulica zostanie także oświetlona.

Projekt inwestycji ma być gotowy w przyszłym roku i wówczas planowane jest rozpoczęcie robót.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak Asseco Resovia Rzeszów zakończy rok?

RZESZÓW. Rzeszowianie plasują się na 9. miejscu.

Rzeszów

Ikonki informujące o biletomatach w autobusie powrócą. Będą też inne zmiany?

RZESZÓW. Do świąt Bożego Narodzenia mają powrócić na tablice elektroniczne oznaczenia o biletomatach w autobusie.

Rzeszów

Godziny otwarcia galerii handlowych oraz sklepów w okresie świątecznym i sylwestrowym w Rzeszowie

RZESZÓW. W przypadku godzin otwarcia galerii, należy wziąć pod uwagę, że kina działają według repertuaru.

Rzeszów

Szpital z Rzeszowa w „złotej setce” placówek w Polsce

RZESZÓW. Drugie miejsce w skali kraju, złote wśród szpitali na Podkarpaciu dla rzeszowskiego szpitala Pro-Familia.

Rzeszów

Harmonogram kursów komunikacji miejskiej w okresie świątecznym

RZESZÓW. Znamy harmonogram kursowania autobusów komunikacji miejskiej w okresie od 23 grudnia br. do 6 stycznia 2020 roku.

Rzeszów

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju na jednej z ulic Rzeszowa

RZESZÓW. Zatrzymani na ul. Fircowskiego pobili pokrzywdzonego i ukradli mu telefon komórkowy. 

Rzeszów

Ruszyła mobilna wypożyczalnia samochodów elektrycznych. Na początek 30 pojazdów [FOTO]

RZESZÓW. System opiera się na aplikacji „4mobility carsharing”

Rzeszów

Radni przyjęli budżet na 2020 rok. RR krytykuje rząd, a PiS chce „zielonego miasta”

RZESZÓW. Radni, większością głosów, przyjęli projekt budżetu na 2020 rok.

Reklama