Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Ulica Podleśna na os. Budziwój w Rzeszowie będzie rozbudowana

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Do 7 metrów zostanie poszerzona ulica Podleśna na osiedlu Budziwój. Powstanie również chodnik oraz ścieżka rowerowa. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową dla tej inwestycji.

Ulica Podleśna na rzeszowskim osiedlu Budziwój ma obecnie szerokość ok. 6 metrów oraz chodnik, który znajduje się tylko przy części drogi. Rozbudowa obejmie odcinek ul. Podleśnej o długości ok. 550 metrów – od skrzyżowania z ul. Budziwojską do skrzyżowania z ul. Studzianki. Zakres przyszłych prac będzie spory - poszerzenie drogi do 7 metrów, budowa chodnika (szerokość minimum 1,8 m) oraz drogi pieszo-rowerowej (szerokość minimum 3 m). Ponadto w ramach tego zadania planowana jest przebudowa i rozbudowa skrzyżowań, odwodnienia, oświetlenia ulicznego, zabezpieczenie skarp oraz budowa mostu na rzece Hermanówka.

Miasto ogłosiło już przetarg na wybór firmy, która przygotuje dokumentację projektową przebudowy ul. Podleśnej. Wybór projektanta planowany jest na wrzesień. Firma będzie miała 12 miesięcy (od dnia podpisania umowy) na opracowanie dokumentacji.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Cztery linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem jazdy

RZESZÓW. Zmiany, jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, wynikają z konsultacji z Radą Osiedla Załęże.

Rzeszów

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

RZESZÓW. W Millenium Hall gościć będą takie wydawnictwa jak Agora, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Rzeszów

Przyjezdni kierowcy odpowiedzialni za korki w mieście? Jeden z radnych uważa, że tak

RZESZÓW. Korki na ulicach Rzeszowa stają się coraz głośniejszym tematem.

Rzeszów

OSP Rzeszów-Budziwój będzie miało nowy budynek

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia obiektu ma wynieść ok. 500 m2.

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Krakowska-Południe przeciwko wycince drzew. Jest petycja

RZESZÓW. W petycji przeciwko wycince mowa o wycince 25 drzew i 15 krzewów.

Rzeszów

ZTM skraca kursy dwóch linii

RZESZÓW. Trasy ulegną skróceniu do ul. Poselskiej.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Budowa torów do lotniska w Jasionce ruszy w przyszłym roku

RZESZÓW. „Będziemy stopniowo uruchamiać PKA, tam gdzie jest to możliwe” – dodaje Ewa Draus.

Rzeszów

6 października odbędzie się 7. PKO Maraton Rzeszowski. Utrudnienia jak w roku ubiegłym

RZESZÓW. Uczestnicy tegorocznej imprezy wezmą udział w akcji „Biegnę dla…”, aby pomóc 16-letniemu Mateuszowi.

Reklama