Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Ulicami Rzeszowa przejdzie studencki korowód. Nowa trasa, mniejsze utrudnienia

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, 9 maja w stolicy Podkarpacia rozpocznie się wielkie studenckie święto – 30. Rzeszowskie Juwenalia. Studenci symbolicznie przejmą klucze do miasta i przejdą w korowodzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej.

Zbiórka uczestników korowodu odbędzie się już o godz. 14:00 na rzeszowskim Rynku. Tam na studentów czekają występy zespołu "Połoniny" oraz Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Następnie odbędzie się symboliczne przekazanie kluczy do miasta, po którym barwny korowód wyruszy na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej (o godz. 16:00).

W tym roku studenci przejdą nową trasą. Jak informuje rzeszowska Policja, z tego powodu „przejścia korowodu nie powinny generować poważniejszych utrudnień w ruchu”.

Trasa korowodu:

Reklama

• Rynek
• Słowackiego
• Szopena
• Olszynki
• Bulwary nad Wisłokiem
• Hetmańska
• al. Powstańców Warszawy
• Emilii Plater do miasteczka akademickiego

Studencki pochód powinien zakończyć się około godz. 16:30. Na trasie przemarszu, policjanci blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.

SPRAWDŹ LINE-UP 30. RZESZOWSKICH JUWENALIÓW


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 1 marca zawieszone kursy dwóch linii autobusowych

RZESZÓW. Chodzi o linie nr 14 i nr 60.

Rzeszów

Ponad 100 wystawców ze swoją ofertą podczas Targów Pracy i Edukacyjnych

Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 – 26 lutego w G2A Arena w Jasionce 

Rzeszów

Pożar w Rzeszowie. W zgliszczach spalonej altanki znaleziono zwęglone ciało

RZESZÓW. Do pożaru doszło wczoraj około godz. 21.30, przy ulicy Architektów w Rzeszowie.

Rzeszów

Radni PiS chcą planu zagospodarowania dla terenów przy rzece Wisłok

RZESZÓW. Czy radni przyjmą projekt uchwały mówiący o utworzeniu Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla terenów pomiędzy ul. Podwisłocze i rzeką Wisłok?

Rzeszów

Fałszywe telefony dotyczące zapłaty za przesyłkę. Dzwonią w imieniu pracowników lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie ostrzega przed fałszywymi telefonami. 

Rzeszów

Zegar z 10-metrową tarczą przy al. Rejtana?

RZESZÓW. Temat zostanie rozstrzygnięty podczas sesji radnych.

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie całkowicie nowy i kryty skatepark? Są takie plany

RZESZÓW. Oficjalnym powodem braku zadaszenia nad obiektem przy ul. Podpromie są wysokie koszty jego montażu.

Rzeszów

Marcin Możdżonek kończy przygodę z Asseco Resovią. Powód: przedłużająca się kontuzja

RZESZÓW. Były kapitan Asseco Resovii Rzeszów, Marcin Możdżonek nie będzie już występował w rzeszowskim klubie.

Reklama