Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Uniwersytet Rzeszowski przejmie pieczę nad rezerwatem przyrody na Lisiej Górze

Dodano: 22.03.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski zajmie się m.in. rewaloryzacją rezerwatu przyrody „Lisia Góra”. Projekt będzie realizowany we współpracy z Gminą Miasto Rzeszów.

Zgodnie z podpisanym 3 stycznia 2019 r. porozumieniem pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów i Uniwersytetem Rzeszowskim obie strony zobowiązały się do podejmowania wspólnych działań na rzecz „przyrodniczej i krajobrazowej rewaloryzacji i ochrony obszaru rezerwatu przyrody ‘Lisia Góra’”.

Szczegółowe obszary badań i ochrony związane będą z biologiczno-kulturowym znaczeniem starodrzewu dębowego oraz zagrożeniami ze strony gatunków obcych i inwazyjnych oraz szkodliwych, kolidujących z celami ochrony.
Reklama
W celu zapewnienia właściwej ochrony rezerwatu Uniwersytet Rzeszowski obejmuje nad rezerwatem przyrody „Lisia Góra” patronat naukowy. W jego ramach prowadzona będzie bieżąca współpraca naukowo-ekspercka z Gminą.

Dodatkowym elementem współpracy będzie prowadzenie działań edukacyjnych i badań mających na celu m.in. optymalizację działań ochronnych, aktualizację wiedzy przyrodniczej, monitorowanie percepcji społecznej rezerwatu, prowadzenie zajęć dydaktycznych i edukacyjnych adresowanych do mieszkańców Rzeszowa oraz organizowanie krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ochroną i rewaloryzacją krajobrazów historycznych i kulturowo-przyrodniczych.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie

​RZESZÓW. W najbliższą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie dojechać autobusem MPK do lokali wyborczych.

Rzeszów

Majówka 2024. Jak będą kursowały autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej, jaki będzie obowiązywał w czasie majówki.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców

RZESZÓW. Dwóch kierowców wsiadło za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. 44-latek miał ponad 1 promil, drugi z kierowców wydmuchał ponad 2 promie. Obaj stracili prawo jazdy.

Rzeszów

W weekend 9 wypadków na drogach Rzeszowa i powiatu. 12 osób rannych, 1 nie żyje

RZESZÓW. Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu. Doszło do dziewięciu wypadków, w tym jednego śmiertelnego. Rannych zostało 12 osób.  

Rzeszów

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się „Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi”. Ulicami miasta przejdzie kilkutysięczna procesja. Na trasie przemarszu mogą wystąpi utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW.  Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Dowódca Garnizonu Rzeszów zapraszają na majowe uroczystości patriotyczne, które odbędą się 2, 3 i 8 maja.

Rzeszów

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta

RZESZÓW. Miasto uruchomiło nowoczesny system, który ma usprawnić pracę w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa zlokalizowanych w czterech rzeszowskich galeriach handlowych: Galerii Rzeszów, Nowy Świat, Plaza i Millenium Hall.

Rzeszów

Tragedia na torach w Trzcianie. 21-latek zginął na miejscu

TRZCIANA. 21-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Reklama