Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie. Policja zadba o bezpieczeństwo uczestników

Dodano: 29.05.2024 r. / Redakcja

fot. Diecezja Rzeszowska
fot. Diecezja Rzeszowska

RZESZÓW. W czwartek, 30 maja, w związku z uroczystością Bożego Ciała, ulicami Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego przejdą procesje. Część dróg na terenie miasta zostanie częściowo lub całkowicie zamknięta. Ruchem kierować będą policjanci.

W środę, 29 maja policjanci rozpoczynają działania pn. „Boże Ciało”. Najważniejszych celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami Rzeszowa i powiatu oraz uczestnikom uroczystości religijnych.

Główne uroczystości Bożego Ciała w Rzeszowie rozpoczną się o godz. 9.00 mszą św. na Placu Farnym. Po mszy procesja przejdzie ulicami: 3 maja, Zamkową, Lisa-Kuli, Cieplińskiego i Sokoła do Bazyliki OO. Bernardynów.

Utrudnienia na tych ulicach mogą potrwać do godz. 12:00. W czasie przemarszu procesji, ulice 3-go Maja, Zamkowa i Lisa Kuli, będą czasowo zamknięte dla innych uczestników ruchu.

Poniżej lista pozostałych procesji organizowanych przez rzeszowskie parafie oraz godziny ich rozpoczęcia:

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy ul. Bursztynowa 

Procesja rozpocznie się o godz. 10.00, wyjdzie z kościoła i dalej przejdzie ul. Ks. Jana Stączka do ul. Księżycowej, następnie ul. Załęską do skrzyżowania z ul. Rzecha (bez wejścia na skrzyżowanie) gdzie procesja się zakończy.

Parafia pw. Św. Józefa Kalasancjusza ul. Lwowska 125

O godz. 10.20 procesja wyjdzie z kościoła i wejdzie na ul. Mazowiecką, tam skręci w prawo do ul. Kaszubskiej, następnie wejdzie na ul. Morgową do ul. Kujawskiej do skrzyżowania z ul. Pomorską, kolejno procesja przejdzie przez przejście dla pieszych na ul. Lwowskiej do ul. Leszka Czarnego, gdzie skręci w lewo i wejdzie na ul. Anny Jagiellonki. Następnie procesja wejdzie na parking przy Ośrodku Kardiologii Zabiegowej. Zakończenie zaplanowano na godz. około 12:00.

Parafia pw. Narodzenia NMP, ul. Staroniwska 78

W godzinach od 12.30 do 14.00 procesja wyruszy z kościoła parafialnego i przejdzie ulicą Staroniwską do posesji nr 18, gdzie nastąpi jej koniec.

Reklama

Katedra Rzeszowska - Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Ok. godz. 12.00, procesja wyruszy spod kościoła i przejdzie ul. Sikorskiego, w ul. Nowowiejską, następnie na ul. Uroczą, gdzie obok bloku nr 8 nastąpi jej zakończenie.

Parafia pw. Judy Tadeusza, ul. Wita Stwosza (os. Kmity)

W godzinach 13.15 - 15.00, procesja przejdzie ulicami Chruściela, Bohaterów, Wyspiańskiego, Wita Stwosza do kościoła.

Parafia Matki Bożej Śnieżnej, ul. Kazimierza Guzego 6 

Procesja rozpocznie się ok. godz. 11.50. Przejdzie ulicą Budziwojską od Domu Kultury, skąd powróci na plac kościelny.

Parafia pw. Św. Józefa (Zwięczyca) przy ul. Pl. Św. Józefa 

Ok. godz. 11.15 procesja wyruszy spod kościoła przy i przejdzie ul. Jarową i ul. Beskidzką, gdzie w rejonie posesji 314 będzie jej zakończenie.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ul. Lwowskiej z ul. Mieszka I [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. O jego przebudowę apelowali mieszkańcy os. Mieszka I. 

Rzeszów

Zabytkowe pojazdy na rzeszowskim Rynku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Za nami 24. edycja Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. W sobotę, 5 sierpnia zabytkowe pojazdy można było podziwiać na rzeszowskim Rynku. Mamy dla Was porcję zdjęć z konkursu elegancji.

Rzeszów

Rekordowy lipiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 120 tys. podróżnych skorzystało z oferty Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w lipcu. To wynik o 15 procent lepszy od poprzedniego, osiągniętego w czerwcu br.

Rzeszów

Aktywna sobota z ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Bezpłatny szynobus z Rzeszowa

W sobotę, 5 sierpnia w ramach festiwalu zaplanowano rajd rowerowy oraz piknik kolejowy. 

Rzeszów

Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa przy ul. Odrzykońskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.

Rzeszów

Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych. W sobotę konkurs elegancji na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Zabytkowe pojazdy będzie można podziwiać w godz. 14:00 - 16:00.

Rzeszów

Festiwal rowerowy po raz 3. w Rzeszowie

RZESZÓW. Tegoroczna edycja festiwalu skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, dla których zostały przygotowane konkurencje takie jak zawody na Pumptracku na osiedlu Baranówka oraz zawody MTB na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Połączenie ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką na ukończeniu

RZESZÓW. Inwestycję realizuje firma Strabag. Droga ma być ukończona wczesną jesienią tego roku, najprawdopodobniej już końcem września.

Reklama