Rzeszów - Wtorek, 18.11.2025
Reklama

Uruchomiono schody ruchome na stacji Rzeszów Główny

Dodano: 01.12.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 grudnia podróżni mogą korzystać już z ruchomych schodów na stacji Rzeszów Główny. To kolejne po windach ułatwienie jakie wprowadzono dla pasażerów w ostatnich tygodniach.

Na stacji Rzeszów Główny 4 windy i 4 pary schodów ruchomych zapewniają podróżnym wygodny dostęp z przejścia podziemnego na perony. Z ułatwień można korzystać przy wejściu na peron nr 1 od strony Placu Dworcowego, przy peronach nr 2 i 3 oraz przy wyjściu z tunelu od strony ul. Kochanowskiego.

Wcześniej, w ramach modernizacji stacji Rzeszów Główny powstały trzy nowe, wyższe perony, duże wiaty, ławki i oświetlenie. Zamontowano również ponad 100 tablic informacyjnych, które ułatwią orientację. Dla osób niewidomych i słabowidzących przygotowano system ścieżek naprowadzających. Dostęp do peronów ułatwia bezpieczne, 140 m przejście podziemne, które zastąpiło dotychczasową kładkę nad torami.
Reklama
Dostępność do kolei w stolicy Podkarpacia zwiększył dodatkowy przystanek Rzeszów Zachodni, wyposażony w windę i pochylnię.

Inwestycja realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”. Wartość umowy z wykonawcą współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 205 mln zł netto.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbigniew Ziobro w Rzeszowie. Spotkanie dotyczyło przekazania Zamku Lubomirskich

RZESZÓW. W zamian za zamek miasto oddaje na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości tereny przy ul. Dołowej o powierzchni około 1,1 ha.

Rzeszów

Oficjalne inauguracje roku akademickiego na rzeszowskich uczelniach

RZESZÓW. Najwcześniejszą inaugurację roku akademickiego 2019/2020 organizuje Uniwersytet Rzeszowski.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń”

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa ponownie napomina TVP Rzeszów. 

Rzeszów

Jest szansa na budowę sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Wieniawskiego, Kiepury i Siemaszkowej

RZESZÓW. 20 września pojawiła się informacja o firmie z Nowego Sącza, która za kwotę  681 tys. zł zajmie się tym zadaniem.

Rzeszów

Dzisiaj ostatni dzień głosowania na projekty RBO 2020

RZESZÓW. Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem, kiedy mieszkańcy Rzeszowa mogą głosować na projekty.

Rzeszów

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny także w Rzeszowie

RZESZÓW. Manifestacja w Rzeszowie rozpoczęła się o godz. 12.00.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje pierwszy w Polsce Bank Pszczeli

RZESZÓW. Do końca sezonu 2019 w Banku miało znaleźć się pierwszych 50 rodzin pszczelich.

Rzeszów

Zatrzymano 6 osób podejrzanych o posiadanie treści pedofilskich i zoofilskich

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej w Krośnie zarzuty dotyczące przestępstw pedofilskich.

Reklama