Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Utrudnienia na al. Armii Krajowej. Tymczasowa organizacja ruchu do końca listopada 2025 r.

Dodano: 14.02.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od poniedziałuku 17 lutego 2025 r. na al. Armii Krajowej, w rejonie skrzyżowania z ul. Krzyżanowskiego obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. W związku z tym mogą tam występować utrudnienia.

Trwa budowa drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Wartość tej inwestycji to ponad 44 mln zł. Wykonawcą jest firma Eurovia.

Przyszła droga będzie miała 1,4 km długości i szerokość 7 metrów. Powstaną przy niej obustronne chodniki o szerokości 2 m. Częścią tego przedsięwzięcia będzie także budowa ścieżek rowerowych, oświetlenia oraz zatok autobusowych. W niektórych miejscach zamontowane zostaną ekrany akustyczne.

Ponadto w ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie nowej drogi z al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i al. prof. Adama Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m. Powstaną dwa nowe skrzyżowania – u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych.

Nowa trasa ułatwi mieszkańcom osiedli Słocina i Zalesie dojazd do centrum miasta. Dzięki inwestycji z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.

Reklama

ZOBACZ NAJNOWSZE ZDJĘCIA Z REALIZACJI TEJ INWESTYCJI

W poniedziałek, 17 lutego 2025 r. firma budująca nową drogę, rozpocznie prace w rejonie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego. W związku z tym wprowadzona zostanie nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Na al. Armii Krajowej, w rejonie skrzyżowania, będą czasowo wyłączone pojedyncze pasy ruchu, co może spowodować utrudnienia w ruchu. Jak infotmuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, utrudnienia mogą potrwać do końca listopada br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedzielę bezpłatna komunikacja miejska w Rzeszowie

​RZESZÓW. W najbliższą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie dojechać autobusem MPK do lokali wyborczych.

Rzeszów

Majówka 2024. Jak będą kursowały autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej, jaki będzie obowiązywał w czasie majówki.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców

RZESZÓW. Dwóch kierowców wsiadło za kierownicę, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. 44-latek miał ponad 1 promil, drugi z kierowców wydmuchał ponad 2 promie. Obaj stracili prawo jazdy.

Rzeszów

W weekend 9 wypadków na drogach Rzeszowa i powiatu. 12 osób rannych, 1 nie żyje

RZESZÓW. Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu. Doszło do dziewięciu wypadków, w tym jednego śmiertelnego. Rannych zostało 12 osób.  

Rzeszów

W sobotę Wojownicy Maryi przejdą ulicami Rzeszowa. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się „Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi”. Ulicami miasta przejdzie kilkutysięczna procesja. Na trasie przemarszu mogą wystąpi utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW.  Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Dowódca Garnizonu Rzeszów zapraszają na majowe uroczystości patriotyczne, które odbędą się 2, 3 i 8 maja.

Rzeszów

Udogodnienia dla mieszkańców w Punktach Obsługi Urzędu Miasta

RZESZÓW. Miasto uruchomiło nowoczesny system, który ma usprawnić pracę w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa zlokalizowanych w czterech rzeszowskich galeriach handlowych: Galerii Rzeszów, Nowy Świat, Plaza i Millenium Hall.

Rzeszów

Tragedia na torach w Trzcianie. 21-latek zginął na miejscu

TRZCIANA. 21-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przez pociąg. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Reklama