Rzeszów - Piątek, 01.08.2025
Reklama

Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ul. Maczka i Siemieńskiego. Możliwe opóźnienia autobusów MPK

Dodano: /

Przebudowa skrzyżowania ul. Maczka i Siemieńskiego / fot. Archiwum RESinet.pl
Przebudowa skrzyżowania ul. Maczka i Siemieńskiego / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W nocy z 23 na 24 czerwca na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic Maczka i Siemieńskiego wystąpią utrudnienia w ruchu. Układana będzie ostatnia warstwa nawierzchni.

Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w nocy z poniedziałku na wtorek (23/24 czerwca br.) w obrębie skrzyżowania ul. Maczka i Siemieńskiego, będzie układana asfaltowa warstwa ścieralna. W związku z tym wystąpią utrudniania w ruchu. Dopuszczalny będzie tylko ruch autobusów. „Z uwagi na krótkotrwałe zamknięcie przejazdu mogą pojawić się zaburzenia w punktualności kursowania autobusów” – czytamy w komunikacie ZTM.

Przebudowa skrzyżowania ulic Maczka i Siemieńskiego to inwestycja realizowana w ramach budowy Wisłokostrady.

Reklama

Od 7 kwietnia na ww skrzyżowaniu obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Wyłączona została sygnalizacja świetlna, a ruch przez dotychczasowe skrzyżowanie odbywa się wyłącznie wzdłuż ul. Siemieńskiego. Nie ma możliwości wjazdu i wyjazdu ze skrzyżowania od strony ul. Gen Maczka.

Zgodnie z zapowiedziami Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, wykonawca robi wszystko, aby do końca czerwca zakończyć prace przy I etapie budowy Wisłokostrady i udostępnić dla ruchu nowy Most Załęski, przebudowane skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i Gen. Maczka oraz nowy odcinek ul. Ciepłowniczej wraz z rondem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia kolejny raz zawiodła. Trwa „marsz” w dół tabeli

RZESZÓW. Tym razem rzeszowianie ulegli w trzech szybkich setach Cerrad Enei Czarnym w Radomiu.

Rzeszów

Wczoraj w Rzeszowie policjanci eskortowali rodzącą kobietę

RZESZÓW. Nietypowo zakończyło się zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej wczoraj w Rzeszowie na ul. Krakowskiej.

Rzeszów

Konflikt w „szpitalu na górce” przygasa

RZESZÓW. Związki zapewniają, że wprowadzony zostanie okres symbolicznych „100 dni spokoju”.

Rzeszów

Nauka poprzez pasję - rusza V edycja konkursu web.Master Podkarpacki

Młodzież i dzieci z naszego regionu po raz kolejny będą miały okazję do rywalizacji w konkursie dla młodych programistów – web.Master Podkarpacki.

Rzeszów

Rozpoczynają się zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Zapisy dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze letni 2020 rozpoczynają się 12 lutego.

Rzeszów

Orkan „Sabina” powieje z prędkością 120 km/h. Ostrzeżenie 3. i 2. stopnia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Orkan, nazwany przez Niemców „Sabina”, powieje na Podkarpaciu z prędkością sięgająca nawet 120 km/h.

Rzeszów

52 studzienki kanalizacji deszczowej do wymiany. Zastąpią je włazy samopoziomujące

RZESZÓW. Ruszył przetarg dotyczący wymiany tradycyjnych studzienek na włazy samopoziomujące. 

Reklama