Rzeszów - Środa, 31.12.2025
Reklama

Uwaga mieszkańcy. Zmiany terminów odbioru śmieci w Rzeszowie

Dodano: 18.12.2025 r. / Redakcja

Samochód MPGK w Rzeszowie, fot. Archiwum RESinet.pl
Samochód MPGK w Rzeszowie, fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym oraz noworocznym, zmianie ulegnie harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Jeśli nie chcesz, aby śmieci zalegały Ci w domu, sprawdź w jakie dni odbędzie się zbiórka.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przedstawiło zmieniony harmonogram odbioru śmieci od mieszkańców Rzeszowa w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku:

• za poniedziałek, 22.12.2025 r. – odbiór będzie wcześniej tj. już w sobotę 20.12.2025 r.,
• za wtorek, 23.12.2025 r. - odbiór nastąpi w poniedziałek, 22.12.2025 r.,
• za środę, 24.12.2025 r. – odbiór zostanie przeniesiony na wtorek, 23.12.2025 r.,
• za czwartek, 25.12.2025 r. – odbiór będzie też we wtorek, 23.12.2025 r.,
• za piątek, 26.12.2025 r. – odbiór odbędzie się w sobotę, 27.12.2025 r.

Zmiany w harmonogramie odbioru śmieci nastąpią również w pierwszym tygodniu nowego roku. Odbiór przypadający na czwartek, 1 stycznia 2026 roku, zostanie wykonany w piątek, 2 stycznia. Z kolei wywózka za piątek (2.01) odbędzie się dzień później, tj. 3 stycznia.

Kolejna zmiana dotyczy wtorku, 6 stycznia, kiedy przypada święto Trzech Króli. Przypadający na ten dzień odbiór odpadów, przełożono na środę 7.01.2026 r. W pozostałych dniach tygodnia harmonogram ulegnie przesunięciu o jeden dzień – aż do soboty włącznie.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W przychodni przy ul. Czackiego zerwała się winda. Ranne dwie osoby

RZESZÓW. Wczoraj w budynku Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nr 1 przy ul. Czackiego (boczna ul. Hetmańskiej) doszło do zerwania windy, w której znajdowało się dwóch mężczyzn. Obaj zostali ranni.  

Rzeszów

Strzały i wybuchy w Urzędzie Marszałkowskim

RZESZÓW. Na szczęście były to tylko ćwiczenia pod kryptonimem „Wrzesień 2022”.

Rzeszów

#RzeszowToMy - miasto uruchomiło specjalną aplikację dla mieszkańców

RZESZÓW. Aplikacja ma poprawić kontakt mieszkańców z urzędnikami i włączyć ich do zarządzania miastem.

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaje nowa droga

RZESZÓW. Trwa budowa ul. Parkowej na osiedlu Miłocin. Dobiegają końca roboty związane z budową kanalizacji deszczowej, trwają prace m.in. przy przygotowaniu konstrukcji drogi. Koszt tego zadania to ponad 5,2 mln zł.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2023. Głosowanie rozpoczęte

RZESZÓW. 5 września rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Do głosowania dopuszczonych zostało 107 projektów.

Rzeszów

Otwarto nową szkołę i przedszkole w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie najnowocześniejszej szkoły w Rzeszowie. Powstała przy ulicy Kwiatkowskiego i będzie kształcić uczniów przedszkola oraz podstawówki.

Rzeszów

Już wkrótce na Podkarpacie trafi maszyna do drążenia tunelu na S19

RZESZÓW. Rozpoczyna się wielka operacja logistyczna związana z budową 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica.

Rzeszów

W piątek zawieszona część kursów autobusów MPK

RZESZÓW. W związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. Prezydenta Tadeusza Ferenca , Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował o zawieszeniu w piątek, 2 września części kursów.

Reklama