Rzeszów - Poniedziałek, 30.03.2026
Reklama

Uwaga mieszkańcy. Zmiany terminów odbioru śmieci w Rzeszowie

Dodano: 18.12.2025 r. / Redakcja

Samochód MPGK w Rzeszowie, fot. Archiwum RESinet.pl
Samochód MPGK w Rzeszowie, fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym oraz noworocznym, zmianie ulegnie harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Jeśli nie chcesz, aby śmieci zalegały Ci w domu, sprawdź w jakie dni odbędzie się zbiórka.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przedstawiło zmieniony harmonogram odbioru śmieci od mieszkańców Rzeszowa w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku:

• za poniedziałek, 22.12.2025 r. – odbiór będzie wcześniej tj. już w sobotę 20.12.2025 r.,
• za wtorek, 23.12.2025 r. - odbiór nastąpi w poniedziałek, 22.12.2025 r.,
• za środę, 24.12.2025 r. – odbiór zostanie przeniesiony na wtorek, 23.12.2025 r.,
• za czwartek, 25.12.2025 r. – odbiór będzie też we wtorek, 23.12.2025 r.,
• za piątek, 26.12.2025 r. – odbiór odbędzie się w sobotę, 27.12.2025 r.

Zmiany w harmonogramie odbioru śmieci nastąpią również w pierwszym tygodniu nowego roku. Odbiór przypadający na czwartek, 1 stycznia 2026 roku, zostanie wykonany w piątek, 2 stycznia. Z kolei wywózka za piątek (2.01) odbędzie się dzień później, tj. 3 stycznia.

Kolejna zmiana dotyczy wtorku, 6 stycznia, kiedy przypada święto Trzech Króli. Przypadający na ten dzień odbiór odpadów, przełożono na środę 7.01.2026 r. W pozostałych dniach tygodnia harmonogram ulegnie przesunięciu o jeden dzień – aż do soboty włącznie.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Awaria biletomatów w Rzeszowie. Nie kupisz biletu okresowego [AKTUALIZACJA]

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego usunął awarię, która uniemożliwiała zakup biletu okresowego.

Rzeszów

Otwarcie nowego sklepu Kaufland w Rzeszowie coraz bliżej

RZESZÓW. Trwają ostatnie prace na budowie marketu Kaufland przy al. Rejtana. 

Rzeszów

Wystawa i aukcja kocich obrazów na rzecz podopiecznych Fundacji Felineus

RZESZÓW. Piękne dzieła sztuki, wegański poczęstunek i pomoc bezdomnym kociakom – już 26 listopada 2022 r. w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie pn. „Kotem malowane - mikołajkowy wernisaż dla Felineusiaków".

Rzeszów

Rzeszów przekaże agregaty prądotwórcze dla Ukrainy. Prezydent apeluje o wsparcie

RZESZÓW. Mer miasta partnerskiego Lwowa, zwrócił się do władz Rzeszowa z prośbą o przekazanie agregatów prądotwórczych.

Rzeszów

Od 2 listopada remont na ul. Przemysłowej. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W środę (2.11) rozpoczyna się wymiana zniszczonej nawierzchni asfaltowej na ul. Przemysłowej w Rzeszowie. Prace obejmą około 400-metrowy odcinek drogi.

Rzeszów

Kwesta na remont Starego Cmentarza

RZESZÓW. 1 listopada od godziny 10:00 rano do zmroku będzie trwać kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na remont nagrobków na zabytkowym Starym Cmentarzu w Rzeszowie.

Rzeszów

Naukowcy zapytają mieszkańców, jak żyje im się w Rzeszowie

RZESZÓW Rusza wspólny projekt Urząd Miasta Rzeszowa i Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

Od 1 listopada nowe ceny biletów MPK

RZESZÓW. Od 1 listopada 2022 r. zacznie obowiązywać nowy cennik biletów na komunikację miejską w Rzeszowie.

Reklama