Rzeszów - Czwartek, 01.01.2026
Reklama

Uwaga mieszkańcy. Zmiany terminów odbioru śmieci w Rzeszowie

Dodano: 18.12.2025 r. / Redakcja

Samochód MPGK w Rzeszowie, fot. Archiwum RESinet.pl
Samochód MPGK w Rzeszowie, fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym oraz noworocznym, zmianie ulegnie harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Jeśli nie chcesz, aby śmieci zalegały Ci w domu, sprawdź w jakie dni odbędzie się zbiórka.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przedstawiło zmieniony harmonogram odbioru śmieci od mieszkańców Rzeszowa w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku:

• za poniedziałek, 22.12.2025 r. – odbiór będzie wcześniej tj. już w sobotę 20.12.2025 r.,
• za wtorek, 23.12.2025 r. - odbiór nastąpi w poniedziałek, 22.12.2025 r.,
• za środę, 24.12.2025 r. – odbiór zostanie przeniesiony na wtorek, 23.12.2025 r.,
• za czwartek, 25.12.2025 r. – odbiór będzie też we wtorek, 23.12.2025 r.,
• za piątek, 26.12.2025 r. – odbiór odbędzie się w sobotę, 27.12.2025 r.

Zmiany w harmonogramie odbioru śmieci nastąpią również w pierwszym tygodniu nowego roku. Odbiór przypadający na czwartek, 1 stycznia 2026 roku, zostanie wykonany w piątek, 2 stycznia. Z kolei wywózka za piątek (2.01) odbędzie się dzień później, tj. 3 stycznia.

Kolejna zmiana dotyczy wtorku, 6 stycznia, kiedy przypada święto Trzech Króli. Przypadający na ten dzień odbiór odpadów, przełożono na środę 7.01.2026 r. W pozostałych dniach tygodnia harmonogram ulegnie przesunięciu o jeden dzień – aż do soboty włącznie.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Rzeszów

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1.

Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni.

Rzeszów

W niedzielę Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka

RZESZÓW. Wydarzenie organizuje Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W programie atrakcje dla całych rodzin.

Rzeszów

W piątek nieczynne przystanki dla linii nr 44 i 58 w Tyczynie

W związku z remontem nawierzchni ulic w Tyczynie, nieczynne będą przystanki dla linii nr 44 i 58.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowe centrum wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ludzie uciekający przed wojną mogą znaleźć schronienie, uzyskać opiekę i wsparcie.

Reklama