Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZTM! Urząd Miasta ostrzega mieszkańców

Dodano: 23.08.2024 r. / Redakcja

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa i Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie ostrzegają przed oszustami, którzy prowadzą fanpage na portalu Facebook, imitujący usługę oferowaną przez ZTM w Rzeszowie. - Nie klikaj w linki podawane przez stronę „Karta transportowa Rzeszów” - czytamy w komunikacie nadesłanym przesz Kancelarię Prezydenta Rzeszowa.  Fanpage najprawdopodobniej jest prowadzony przez oszustów i może być niebezpieczny.

- Informujemy, że informacje publikowane w Internecie dotyczące rzekomej promocji i możliwości uzyskania bezpłatnych przejazdów po wejściu na załączony do tej informacji link nie są działaniami prowadzonymi przez ZTM. Klikanie w załączony link może powodować zagrożenie utraty danych, pieniędzy lub uszkodzenia czy zablokowania urządzeń - przekazuje Łukasz Dziągwa, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Wszystkie osoby pokrzywdzone w tym procesie, powinny skontaktować się z Zarządem Transportu Miejskiego pod numerem 17 86 60 383 oraz zgłosić sprawę Policji.

Fałszywy profil, który utworzony został w serwisie Facebook nosi nazwę „Karta transportowa Rzeszów”. Na panpage’u publikowane są zdjęcia i grafiki stylizowane na te wykonywane przez rzeszowski ZTM.  - Wpisy na stronie sugerują, że istnieje sposób na korzystanie z darmowej komunikacji miejskiej przez sześć miesięcy. Autorzy wpisu przekonują również, że należy się pospieszyć, bo wydanych zostanie jedynie 500 kart oferujących bezpłatne przejazdy - wyjaśnia  Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Urząd Miasta Rzeszowa ostrzega! "Link podany we wpisie może być niebezpieczny, dlatego pod żadnym pozorem nie należy go otwierać"

Reklama

- Fałszywy profil został już zgłoszony do administracji Facebooka, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zgłosił również sprawę policji – dodaje Marcin Piecyk.

Oficjalne komunikaty dotyczące komunikacji miejskiej publikowane są na profilu: facebook.com/ztmrzeszow



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Rzeszów

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Rzeszów

Wiadukt czy tunel na ul. Langiewicza? Powstanie koncepcja

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie koncepcji budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową nr 106 relacji Rzeszów Główny – Jasło. Ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy.

Rzeszów

Na ul. Krzyżanowskiego powstaje dwukierunkowy przejazd rowerowy

RZESZÓW. Budowa przejazdu potrwa do końca lipca.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa. Zamknięte ulice i objazdy autobusów

RZESZÓW. Sprawdź, które ulice będą zamknięte i jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej.

Rzeszów

ZTM wprowadza kolejne przystanki "na żądanie". Będzie ich łącznie 400

RZESZÓW. Nowe przystanki "na żądanie" zaczną obowiązywac od 1 sierpnia br. 

Reklama