Rzeszów - Środa, 18.03.2026
Reklama

Uwaga pasażerowie! Ograniczenia w autobusach komunikacji miejskiej

Dodano: 25.03.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Kierowca może nie wpuścić Cię do autobusu, na drzwiach będą wisiały kartki odnośnie maksymalnej ilości pasażerów w danym autobusie, a w środku będzie można zajmować tylko wyznaczone miejsca - oto kilka z nowych obostrzeń jakie wprowadzono w autobusach komunikacji miejskiej.

W związku z obowiązującymi od dnia 25 marca 2020 r. ograniczeniami w przemieszczaniu się, jakie wprowadził Rząd RP, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Rzeszowie wprowadza zmiany w autobusach.
 
  1. Na drzwiach autobusów zostaną umieszczone informacje dot. maksymalnej ilości osób, które mogą jednorazowo podróżować poszczególnymi autobusami. 
     
  2. Siedzenia wyłączone z użytkowania zostaną wydzielone specjalną taśmą. Prosimy o nie zrywanie jej oraz o zajmowanie wyłącznie miejsc dozwolonych. 
     
  3. W autobusach pojawią się komunikaty głosowe przypominające o konieczności przestrzegania nakazów wynikających z wprowadzonego stanu epidemii 
     
  4. Na ekranach multimedialnych w autobusach ukazują się ostrzeżenia dot. m.in.:
    Reklama
    - zachowania bezpiecznej odległości
    - ograniczenia przemieszczania się do niezbędnego minimum 
     
  5. Na podstawie badania napełnień autobusów na wybranych liniach zostaną uruchomione dodatkowe kursy w celu zabrania wszystkich pasażerów zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami. Kursy te będą wykonywane równolegle do aktualnych rozkładów tj. o danej godzinie na najbardziej obleganych kursach zostanie podstawionych więcej autobusów.  Zmiany te będą dotyczyły nie całych linii a jedynie ich części. Na chwilę obecną będzie 40 takich przypadków. 
     
  6. Kierowca autobusu widząc, iż autobus jest wypełniony zgodnie z zasadami może zamknąć drzwi i nie wpuścić więcej pasażerów do środka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie pojawią się pojemniki na elektrośmieci. Gdzie będą zlokalizowane?

RZESZÓW. Już wkrótce w mieście pojawi się ponad 30 charakterystycznych, czerwonych pojemników na elektrośmieci. 

Rzeszów

Teatr im. Wandy Siemaszkowej wyda banknot z podobizną swojej patronki

RZESZÓW. Od 21 sierpnia będzie można nabyć banknot 0 Euro z podobizną Wandy Siemaszkowej, patronki rzeszowskiego teatru przy ul. Sokoła. Nakład jest ograniczony. 

Rzeszów

Nowy ogród kieszonkowy w Rzeszowie jeszcze w tym roku

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział utworzenie kolejnego ogrodu kieszonkowego w Rzeszowie. Powstanie w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta.

Rzeszów

Fernando Gaviria wygrał trzeci etap Tour de Pologne

RZESZÓW. Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates) wygrał trzeci etap 78. Tour de Pologne, prowadzący z Sanoka do Rzeszowa. L

Rzeszów

W sobotę na Podpromiu zlot samochodowy w szczytnym celu

RZESZÓW. Podczas imprezy zbierane będą datki na pomoc dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Organizatorem akcji jest Rada Młodzieży Rzeszowa.

Rzeszów

Awantura na lotnisku w Jasionce. 40-latek palił papierosa blisko tankowanego samolotu

RZESZÓW/JASIONKA: Strażnicy Graniczni zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który palił papierosa na płycie lotniska, w pobliżu tankowanego samolotu, a następnie znieważył interweniujących wobec niego funkcjonariuszy. 40-latek był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

Tour de Pologne. W środę utrudnienia w ruchu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z metą trzeciego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne w Rzeszowie, w dniu 11 sierpnia, wystąpią utrudnienia w ruchu. Część ulic zostanie zamknięta. Kilkadziesiąt linii MPK pojedzie objazdami.

Rzeszów

W niedzielę przed Urzędem Wojewódzkim stanie mobilny punkt szczepień

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 8 sierpnia, przy ul. Grunwaldzkiej 15, przed siedzibą Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, po raz kolejny stanie mobilny punkt szczepień przeciwko Covid-19.

Reklama