Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

Dodano:

fot. Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie
fot. Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie
RZESZÓW. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią Covid-19, już w najbliższy piątek, 25 marca, w holu budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego, odbędzie się kolejna - 6. edycja ORIENTATION DAY, czyli Podkarpackich Targów Edukacyjnych, organizowanych przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie.

Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”. Targi adresowane są przede wszystkim do ósmoklasistów oraz przedstawicieli szkół podstawowych, a także wszystkich innych osób żywo zainteresowanych tematyką edukacji w naszym mieście.

W targach wezmą udział przedstawiciele kilkudziesięciu podkarpackich szkół średnich i branżowych, którzy przedstawią swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/ 23 dla przyszłych uczniów szkół średnich. 

Ponadto ósmoklasiści będą mogli porozmawiać z rówieśnikami i nauczycielami oraz uzyskać odpowiedzi na interesujące ich indywidualne zagadnienia związane z ofertą prezentowanych placówek oraz wymienić się swoimi doświadczeniami, a także oczekiwaniami.
Reklama
Podczas targów będzie można również zapoznać się z ofertą pozaszkolnych zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych. 

- Gorąco zapraszam ósmoklasistów i rodziców do zapoznania się z ofertą szkół i udziału w 6. edycji ORIENTATION DAY. Życzę owocnych spotkań podczas prezentacji szkół ponadpodstawowych. I trzymam kciuki za wszystkich ósmoklasistów podczas majowych egzaminów. Wybierzcie mądrze swoją przyszłość, pomożemy Wam w tym – mówi dr Anna Pięta Szawara, dyrektor Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego. 

Uczestnictwo w ORIENTATION DAY jest bezpłatne, otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych edukacją. Targi odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym.

6. edycja ORIENTATION DAY odbędzie się 25 marca 2022 r. w głównym kampusie UR (budynek A0), przy ul. prof. Pigonia 1 (Kampus Rejtana), w godzinach 9:00-15: 00. Wstęp wolny!

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

RZESZÓW. Dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim,

Rzeszów

Z terenu Olszynek zniknie bar i park linowy. Mieszkańcy skarżyli się na hałas

RZESZÓW. Władze miasta reagują na skargi mieszkańców ul. Szopena i likwidują jeden z barów na Olszynkach.

Rzeszów

Pobili i okradli mężczyznę na przystanku autobusowym dla 180 zł

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. 

Rzeszów

Rzeszów dołącza do miast dochodzących roszczeń w związku z nowym prawem oświatowym

RZESZÓW. Sławomir Gołąb: "Samorządy zostały zmuszone do poniesienia kosztów, za które rząd nie chce przekazać środków finansowych"

Rzeszów

Bełchatowianie lepsi od rzeszowian. Piąta porażka Asseco Resovii

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w Bełchatowie z PGE Skrą 0:3 w rozegranym awansem meczu 12. kolejki PlusLigi.

Rzeszów

ZTM wycofuje „przegubowce” z linii nr 12. Będą też trzy zmiany w rozkładzie innych linii

RZESZÓW. W związku z remontem odcinka ul. Jana Pawła II znikną tymczasowo autobusy przegubowe, które zajmują się obsługą linii nr 12.

Rzeszów

Spotkanie ws. drogi ekspresowej S19 w relacji Rzeszów Południe-Babica

RZESZÓW. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Rzeszów

Wyższe opłaty za odbiór śmieci w Rzeszowie niemal pewne. PGE postawiło ratusz pod ścianą

RZESZÓW. Trwa II etap postępowania na dostawę opadów komunalnych do Instalacji Termicznego Przekształcania z Odzyskiem Energii (ITPOE) przy ul Ciepłowniczej.

Reklama