Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

W 9. kolejce PlusLigi Asseco Resovia podejmie Jastrzębski Węgiel

Dodano: 06.12.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów w meczu 9. kolejki PlusLigi podejmą Jastrzębski Węgiel. Na kibiców w hali Podpromie będzie czekała niespodzianka.

Kibice siatkówki będą mogli w tym roku spędzić Mikołajki w hali Podpromie. W piątek o godz. 20.30 siatkarze Asseco Resovii podejmą Jastrzębski Węgiel w kolejnym spotkaniu w PlusLidze. Na prezenty sportowe jednak nie ma co liczyć, obie drużyny potrzebują punktów.

Asseco Resovia po słabym początku sezonu plasuje się dopiero na 11. miejscu w tabeli i chcąc liczyć się w walce o play-off musi zacząć wygrywać. W ostatnim spotkaniu we własnej hali rzeszowianie urwali punkt ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, ale już z Warszawy wrócili z zerowym dorobkiem.

„Chcemy się wreszcie przełamać, to ma być taki właśnie mecz” – zapowiada rozgrywający rzeszowian Marcin Komenda.

Jastrzębianie w tym sezonie także mieli problemy, co poskutkowało zmianą trenera. W Rzeszowie po raz pierwszy Jastrzębski Węgiel poprowadzi Serb Slobodan Kovac, który z reprezentacją Serbii wygrał ostatnio mistrzostwo Europy.
Reklama
Zanim jednak objął jastrzębian, ci wygrali trzy ostatnie mecze pod wodzą dotychczasowego asystenta Luka Reynoldsa, który tymczasowo prowadził zespół po odejściu Włocha Roberto Santilliego. To pozwoliło jastrzębianom awansować na trzecie miejsce w tabeli, mając jednak już za sobą 11 rozegranych spotkań. Rzeszowianie do tej pory zagrali dziewięć meczów.
 
Podczas spotkania z Jastrzębskim Węglem na kibiców w hali Podpromie będzie czekała niespodzianka. Jeden ze sponsorów, firma Kruszgeo S. A., wzorem lat poprzednich, wydała kalendarz siatkarski na rok 2020, który w piątek w ilości 2 tysięcy sztuk zostanie rozdany kibicom przez pracowników firmy.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Darmowe bilety dla dzieci i młodzieży. Co zrobić, aby przedłużyć ulgę?

RZESZÓW. Aby starać się ponownie o prawo do ulgi należy przedstawić te same dokumenty co w poprzednim roku.

Rzeszów

Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Batorego. Informacje dla kierowców i pieszych

RZESZÓW. W poniedziałek, od godz. 10.00 rozpocznie się rozbiórka wiaduktu przy ul. Batorego w Rzeszowie.

Rzeszów

Linia nr 50 nie zostanie przywrócona. Powodem są problemy na jednym z remontowanych odcinków

RZESZÓW. W związku z przeciągającymi się pracami na jednym z odcinków, mieszkańcy Zalesiu muszą uzbroić się w cierpliwość.

Rzeszów

Co dalej z wiaduktem łączącym ul. Hoffmanowej z ul. Wyspiańskiego?

RZESZÓW. Pojawiła się koncepcja zakładająca przejazd od ul. Pułaskiego.

Rzeszów

2 września zamykają przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego. Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 2 września przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego będzie niedostępny dla kierowców. 

Rzeszów

Trzy firmy chcą dostarczyć dla Rzeszowa 40 autobusów. Jest szansa na podpisanie umowy

RZESZÓW. Jest jedna oferta, która odpowiada wymaganiom finansowym ratusza.

Rzeszów

Teren w rejonie ul. Lawendowej i ul. Daliowej uratowany przed zabudową

RZESZÓW. Zagospodarowanie przewiduje tereny zielone i tak też pozostanie.

Reklama