Rzeszów - Środa, 03.06.2026
Reklama

W centrum Rzeszowa powstaje arena z boiskami do siatkówki plażowej. Odbędzie się tu m.in. Puchar Świata

Dodano: 29.05.2026 r. / Redakcja

Wizualizacja areny z boiskami do siatkówki plażowej / Materiały UM Rzeszowa
Wizualizacja areny z boiskami do siatkówki plażowej / Materiały UM Rzeszowa

RZESZÓW. Przy ul. Towarnickiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 1, powstaje nowoczesna arena sportowa z boiskami do siatkówki plażowej. Obiekt będzie gospodarzem prestiżowych wydarzeń rangi międzynarodowej i krajowej, w tym meczów Pucharu Świata, Mistrzostw Polski oraz cyklu Orlen Beach Volley Tour.

Tego lata, po raz pierwszy w historii, Rzeszów stanie się światową stolicą siatkówki plażowej. W lipcu i w sierpniu, w samym centrum miasta odbędą się zawody Volleyball World Beach Pro Tour Futures Rzeszów - Puchar Świata w siatkówce plażowej Kobiet i Mężczyzn oraz Orlen Beach Volley Tour Rzeszów i Orlen Finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Kobiet i Mężczyzn. Rozpoczęła się już budowa specjalnej areny sportowej z boiskami do siatkówki plażowej, na której rozegrane zostaną zawody. Obiekt powstaje przy ul. Towarnickiego, w sąsiedztwie kompleksu sportowego przy Zespole Szkół nr 1.

- Tutaj będziemy mogli nie tylko kibicować, ale też i sami grać – mówił Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa, podczas środowej konferencji promującej wydarzenia.

2026 Volleyball World Beach Pro Tour Futures

W dniach 2-5 lipca 2026 r. na arenie odbędzie się globalny cykl turniejów siatkówki plażowej organizowany pod egidą FIVB – światowej federacji piłki siatkowej. To ten sam cykl, który odbywa się w Madrycie, Montrealu, Hamburgu czy Rio de Janeiro. W ramach wydarzenia w Plażowej Strefie zaplanowano mecze najlepszych par kobiet i mężczyzn z całego świata, mecz z gwiazdami sportu, treningi i warsztaty siatkówki plażowej dla dzieci, strefę animacji dla najmłodszych, atrakcje, gry, niespodzianki od sponsorów, miejsca do zdjęć, relaksu i dobrego spędzenia czasu. Wydarzenie jest otwarte dla całych rodzin, a finały będą transmitowane na całym świecie.

Reklama

2026 Orlen Beach Volley Tour Rzeszów

W przedostatni weekend lipca (24-26 lipca.), na arenie przy ul. Towarnickiego rozegrany zostanie prestiżowy cykl turniejów siatkówki plażowej w Polsce. Do rywalizacji staną najlepsi siatkarze i siatkarki plażowe, zarówno z Polski, jak i zagranicznych drużyn.

Z kolei na koniec wakacji, w dniach 28 – 30 sierpnia zaplanowano Orlen Finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Do rywalizacji o tytuł mistrza kraju przystąpi 16 najlepszych duetów żeńskich i 24 męskie, które przez cały sezon będą walczyć o awans i miejsce w rzeszowskim turnieju finałowym.

- To już nie będzie pojedyncze wydarzenie, tylko cały sezon, który będzie trwał od lipca do końca sierpnia. Wszyscy kibice będą mogli tutaj przyjść, usiąść bezpłatnie na widowni, poczuć atmosferę tego sportu. Mamy nadzieję, że tego typu wydarzenia wpiszą się w cykliczny kalendarz imprez w Rzeszowie i będą przyciągać z roku na rok coraz większą rzeszę fanów, kibiców i jeszcze większą liczbę zawodników do Rzeszowa. Na to liczymy i to jest właśnie nasz główny cel. Cel, który przyświeca nam w tym roku w Rzeszowie, w Europejskim Mieście Sportu 2026 – podkreślił Marcin Deręgowski, Zastępca Prezydenta Rzeszowa.

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, boiska zostaną uruchomione około tydzień przed turniejem Pucharu Świata. Po zakończeniu turnieju będą nadal dostępne. Na zimę zostaną zabezpieczone, by mogły dalej służyć w przyszłym roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa. Umowy podpisane

RZESZÓW. Do Rzeszowa trafi kolejnych 14 ekologicznych autobusów. Miasto podpisało umowy na ich dostawę z firmami Autosan i Solaris.

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Rzeszów

W Jasionce wylądował pierwszy samolot z Rijeki. Wakacyjna siatka połączeń już kompletna

RZESZÓW. W nocy z wtorku na środę lotnisko w Jasionce uruchomiło ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa zostanie odnowiony. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Umowa z wykonawca ma być podpisana w tym miesiącu. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023

RZESZÓW. Od czwartku (7.07) mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać swoje pomysły do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 r. Nabór potrwa do 22 lipca 2022 r.

Rzeszów

Kolejne elementy terenów rekreacyjnych na os. Krakowska Południe. Powstanie m.in. ścianka wspinaczkowa

RZESZÓW. Ścianka wspinaczkowa o wysokości do trzech metrów, place zabaw – takie elementy złożą się na ostatni etap tworzenia terenów rekreacyjnych na osiedlu Krakowska Południe w Rzeszowie. 

Reklama