Rzeszów - Poniedziałek, 28.07.2025
Reklama

W ciągu ul. Langiewicza powstanie bezkolizyjny przejazd przez tory

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ponad 300 tys. zł zarezerwowano w budżecie miasta na opracowanie dokumentacji projektowej bezkolizyjnej przeprawy przez tory w ciągu ul. Langiewicza. Przetarg ma ruszyć jeszcze w lutym br.

Aktualnie trwa przetarg na dokumentację budowy wiaduktu łączącego ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej. Wiadukt ten połączy centrum z zachodnią, mocno rozbudowującą się częścią Rzeszowa, omijając tory kolejowe, po których kursują pociągi w kierunku Jasła. Częstotliwość przejazdu pociągów będzie się zwiększała w związku z uruchamianiem kolejnych połączeń Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

- Nie chcę, aby wiadukt łączący Wyspiańskiego z Hoffmanowej był jedynym nowym tego typu połączeniem. Dlatego postanowiłem przyspieszyć prace nad drugim – w ciągu ul. Langiewicza. Początkowy plan był taki, aby w tym roku powstała tylko koncepcja tej inwestycji. Dziś, na mój wniosek, w budżecie Rzeszowa zarezerwowane zostały dodatkowe pieniądze – ponad 300 tys. zł, które powinny wystarczyć na opracowanie dokumentacji projektowej tego zadania – mówi prezydent Konrad Fijołek.

Przetarg na wybór projektanta ma być ogłoszony jeszcze w lutym br. Dokumentacja powinna być gotowa w połowie 2023 roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wspólny bilet na autobusy MPK i MKS

RZESZÓW. Od 1 lipca, pasażerowie będą mogli korzystać z jednego biletu uprawniającego do podróżowania autobusami komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.  

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną dwie nowe sygnalizacje świetlne

RZESZÓW. Pierwsza z nowych sygnalizacji powstanie na skrzyżowaniu al. Sikorskiego z ul. Nowowiejską, druga na ul. Dębickiej.

Rzeszów

Piknik rodzinny w Ogrodach Bernardyńskich

RZESZÓW. 26 maja w Ogrodach Bernardyńskich oraz na terenie parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Tragedia w bloku przy ul. Kwiatkowskiego. 19-latek zabił swoją dziewczynę?

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu przy ul. Kwiatkowskiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje Centrum Minecraft. "To będzie placówka, która połączy zabawę z edukacją."

RZESZÓW. W budynku, w którym mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie, powstaje Centrum Minecraft i druku 3D. Zajęcia prowadzone będą już od września.

Rzeszów

Nowa lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza

RZESZÓW. Od poniedziałku, 24 maja, zmieniła się lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza w Rzeszowie.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Do piątku 28 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie, w rejonie skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Konrad Fijołek obiecał wdrożenie "pakietu dla rowerzystów"

​RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. 

Reklama