Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

W czerwcu otwarcie drugiego SOR’u w Rzeszowie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Jak zapowiedziała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, w czerwcu planowane jest otwarcie drugiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Rzeszowie. Nowy SOR powstaje w Szpitalu MSWiA przy ul. Krakowskiej. Jego budowa jest już na ukończeniu.
 
– Bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa to sprawa absolutnie priorytetowa. Dlatego natychmiast po objęciu przeze mnie urzędu wojewody rozpoczęłam starania o jak najszybsze dokończenie i uruchomienie drugiego SOR-u w Rzeszowie – mówi wojewoda Teresa Kubas-Hul. – SOR przy Szpitalu MSWiA ruszy już w czerwcu.  Będzie to odział nowoczesny, świadczący usługi medyczne na wysokim poziomie – zapewnia wojewoda.
 
Dodaje, że w trosce o pacjentów, podjęła także działania w kierunku uruchomienia od 1 stycznia 2025 r. zespołu ratownictwa medycznego w Głogowie Młp., który będzie zabezpieczał także teren Rzeszowa.
 
Obecnie na Podkarpaciu funkcjonuje 14 szpitalnych oddziałów ratunkowych oraz jedno centrum urazowe. Jedyny taki oddział w Rzeszowie działa w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej przy ul. Lwowskiej.
 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne opaski życia dla rzeszowskich seniorów

RZESZÓW. We wrześniu rozpocznie się kolejny nabór chętnych do otrzymania tzw. opaski życia, urządzenia elektronicznego w formie bransoletki, działającego podobnie jak telefon komórkowy.

Rzeszów

Giełda winyli i płyt CD w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W ofercie znajdszie się ponad 10 tys. sztuk płyt z muzyką z całego świata i rozmaitych gatunków.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ul. Lwowskiej z ul. Mieszka I [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. O jego przebudowę apelowali mieszkańcy os. Mieszka I. 

Rzeszów

Zabytkowe pojazdy na rzeszowskim Rynku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Za nami 24. edycja Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. W sobotę, 5 sierpnia zabytkowe pojazdy można było podziwiać na rzeszowskim Rynku. Mamy dla Was porcję zdjęć z konkursu elegancji.

Rzeszów

Rekordowy lipiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 120 tys. podróżnych skorzystało z oferty Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w lipcu. To wynik o 15 procent lepszy od poprzedniego, osiągniętego w czerwcu br.

Rzeszów

Aktywna sobota z ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Bezpłatny szynobus z Rzeszowa

W sobotę, 5 sierpnia w ramach festiwalu zaplanowano rajd rowerowy oraz piknik kolejowy. 

Rzeszów

Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa przy ul. Odrzykońskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.

Rzeszów

Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych. W sobotę konkurs elegancji na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Zabytkowe pojazdy będzie można podziwiać w godz. 14:00 - 16:00.

Reklama