Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

Dodano: 20.05.2019 r.

fot. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Bogdan Szczupaj
fot. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Bogdan Szczupaj
RZESZÓW. Znamy oficjalną datę otwarcia nowego łącznika ul. Lubelskiej i ul. Warszawskiej. Ruch na ulice zostanie wpuszczony 23 maja.

Kilka dni temu informowaliśmy o przypuszczalnym terminie otwarcia drogi łączącej dwie główne ulice na Staromieściu.

„Zakończenie umowy to 30 czerwca, natomiast faktycznie chcemy to zakończyć w przyszłym tygodniu i dopuścić do ruchu” – informował Andrzej Świder, dyrektor MZD w Rzeszowie.

Dziś wiemy, że 1,5 km odcinek zostanie oddany do użytku kierowców już 23 maja, podczas oficjalnego otwarcia łącznika, które odbędzie się o godz. 11.00.

Przetarg na budowę drogi rozstrzygnięto w III kwartale 2017 roku. Pierwotnie miasto na inwestycje zarezerwowało 25 mln zł, jednak oferta wykonawcy opiewała na kwotę 18,5 mln zł.

Przypomnijmy, że na łączniku zbudowane zostały po dwa pasy ruchu w obu kierunkach oraz chodniki wraz ze ścieżkami rowerowymi.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza budowa ronda w rejonie ZUS. Zmiana organizacji ruchu

RZESZÓW. W poniedziałek po południu rozpocznie się jeden z ostatnich etapów potężnej inwestycji drogowej w śródmieściu Rzeszowa.

Rzeszów

Ulicę Warszawską przebuduje firma Strabag. Prace zakończą się jesienią 2023 roku

RZESZÓW. To będzie jedna z największych inwestycji, które rozpoczną się w tym roku. 

Rzeszów

Pani Beata wygrała samochód w loterii PIT-owej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Beata Płonka z Rzeszowa została właścicielką nowiutkiego Renault Clio. Samochód wygrała w loterii PIT-owej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Rzeszów

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1.

Reklama