Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

W czwartek otwarcie łącznika ul. Lubelskiej z ul. Warszawską

Dodano: 20.05.2019 r.

fot. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Bogdan Szczupaj
fot. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / Bogdan Szczupaj
RZESZÓW. Znamy oficjalną datę otwarcia nowego łącznika ul. Lubelskiej i ul. Warszawskiej. Ruch na ulice zostanie wpuszczony 23 maja.

Kilka dni temu informowaliśmy o przypuszczalnym terminie otwarcia drogi łączącej dwie główne ulice na Staromieściu.

„Zakończenie umowy to 30 czerwca, natomiast faktycznie chcemy to zakończyć w przyszłym tygodniu i dopuścić do ruchu” – informował Andrzej Świder, dyrektor MZD w Rzeszowie.

Dziś wiemy, że 1,5 km odcinek zostanie oddany do użytku kierowców już 23 maja, podczas oficjalnego otwarcia łącznika, które odbędzie się o godz. 11.00.

Przetarg na budowę drogi rozstrzygnięto w III kwartale 2017 roku. Pierwotnie miasto na inwestycje zarezerwowało 25 mln zł, jednak oferta wykonawcy opiewała na kwotę 18,5 mln zł.

Przypomnijmy, że na łączniku zbudowane zostały po dwa pasy ruchu w obu kierunkach oraz chodniki wraz ze ścieżkami rowerowymi.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie jazdy czterech linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku autobusy linii 0A, 0B, 18 i 19 będą kursowały wg rozkładu jazdy obowiązującego dla dnia roboczego pozaszkolnego.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono jedyny w Polsce system "zielonej fali" dla pojazdów uprzywilejowanych

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia jest pierwszym polskim miastem, które wdrożyło technologię priorytetu dla pojazdów uprzywilejowanych.

Rzeszów

W Rzeszowie zebrano już ponad 1,5 tony nakrętek. W grudniu zbiórka dla 6-letniej Zosi

RZESZÓW. W grudniu br. nakrętki wrzucane do metalowych pojemników w kształcie serc, przeznaczone zostaną na pomoc dla 6-letniej Zosi.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

PODKARPACIE. Budowa PKA zapewni sprawniejsze podróże wokół stolicy Podkarpacia oraz wygodne połączenie z komunikacją lotniczą. 

Rzeszów

Policjanci i pracownicy sanepidu przeprowadzili kontrole w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. 56 sklepów w jednej z galerii handlowych skontrolowali policjanci wspólnie z inspektorami sanepidu. Nie stwierdzono żadnych uchybień.

Rzeszów

Świąteczny rozkład jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W okresie około świątecznym nastąpią ograniczenia w funkcjonowaniu rzeszowskiej komunikacji miejskiej. W pierwszy i drugi dzień świąt pojedzie tylko pięć linii.

Rzeszów

Uruchomiono schody ruchome na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Od 1 grudnia podróżni mogą korzystać już z ruchomych schodów na stacji Rzeszów Główny. To kolejne po windach ułatwienie jakie wprowadzono dla pasażerów w ostatnich tygodniach.

Rzeszów

Odbierz nagrody za przedświąteczne zakupy!

Odwiedź Centrum Handlowe Auchan Krasne, rób zakupy, skanuj paragony i odbieraj nagrody w ramach programu „Akcja Bonus”!

Reklama