Rzeszów - Wtorek, 11.11.2025
Reklama

W Dylągowej otwarto dwa nowe mosty

Dodano: 13.12.2024 r. / Redakcja

fot. Powiat Rzeszowski
fot. Powiat Rzeszowski

Oficjalne oddano do użytku dwa nowe mosty w miejscowości Dylągówka w powiecie rzeszowskim. Za ich odbudowę odpowiedzialna była firma Wolmost z Rzeszowa.

W ramach zadania wykonawca przeprowadził rozbiórkę starych mostów, wyremontował dojazdy do przepraw oraz wzmocnił skarp koryta potoku. Odbudowane mosty stanowią ważny łącznik między Dylągową, a Sielnicą.

W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyli: mieszkańcy miejscowości, przedstawiciele administracji rządowej, radni powiatu rzeszowskiego, wójt gminy Dynów z radnymi, burmistrz Dynowa oraz lokalni samorządowcy.

- Mosty symbolicznie łączą, jest to niezwykle ważna inwestycja, nie tylko dla tutejszej miejscowości, ale też inwestycja ważna dla powiatu, dla nieopodal położonego miasta Dynów w zakresie skomunikowania poszczególnych miejscowości i myślę, że te dwa mosty będą symbolem tego, że współpraca opłaca się nam wszystkim i należy się to naszym miekszańcom – powiedział Krzysztof Jarosz, Starosta Rzeszowski.

Koszt inwestycji to 4 829 418,84 zł, z czego 3 251 244,00 zł to dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono automat do wymiany bilonów na banknoty

RZESZÓW. W rzeszowskiej placówce NBP działa samoobsługowa maszyna do zamiany monet.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca renault, który zderzył się Dodge’em. W zdarzeniu ranna została pasażerka renault. 50-latniemu kierowcy – mieszkańcowi Rzeszowa - zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

W pustostanie przy ul. Chłopickiego znaleziono ciało 45-letniego mężczyzny

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 45-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono wczoraj w pustostanie przy ul. Chłopickiego w Rzeszowie. 

Rzeszów

Przebudowa Stadionu Miejskiego. Stary jupiter zostanie na pamiątkę

RZESZÓW. Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie. W ramach inwestycji, obiekt zyska m.in. nowe oświetlenie. 

Rzeszów

Miasto organizuje transport na szczepienie przeciwko Covid-19

RZESZÓW. Z transportu mogą skorzystac osoby  niepełnosprawne oraz seniorzy.

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest w Rzeszowie. Nabór rusza 1 lutego

RZESZÓW. 1 lutego 2021 r. rusza nabór wniosków o dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Rzeszowa. Wnioski będą przyjmowane do 26 lutego br.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce podsumowało miniony rok

JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dotkliwie odczuł skutki pandemii koronawirusa. W 2020 roku lotnisko obsłużyło 230 tys. pasażerów. W porównaniu z rekordowym, 2019 rokiem jest to spadek o 70 procent.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc przebywa w Szpitalu Miejskim. U Prezydenta potwierdzono koronawirusa. Na dzień dzisiejszy jego stan jest dobry.

Reklama