Rzeszów - Wtorek, 18.08.2026
Reklama

W Jasionce wylądował samolot z poszkodowanymi w wypadku autokaru na Węgrzech

Dodano: 18.08.2026 r. / Redakcja

fot. Jerzy Żygadło, PUW Rzeszów
fot. Jerzy Żygadło, PUW Rzeszów

RZESZÓW. Specjalny rządowy samolot z osobami poszkodowanymi w wypadku autokaru na Węgrzech wylądował w poniedziałek wieczorem na lotnisku w Jasionce. Do kraju wróciło 21 uczestników pielgrzymki. W węgierskich szpitalach nadal przebywa 18 poszkodowanych.

- 21 osób poszkodowanych w tragicznym wypadku wróciło wczoraj do Polski rządowym samolotem, który wylądował na lotnisku Rzeszów-Jasionka. 16 osób udało się bezpośrednio do swoich rodzin, natomiast 5 zostało przewiezionych do dwóch rzeszowskich szpitali. Jedna z hospitalizowanych osób została już wypisana do domu - mówiła podczas porannego briefingu prasowegoTeresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.

W czterech węgierskich szpitalach nadal przebywa 18 poszkodowanych, z których dwie osoby są w stanie zagrażającym życiu. Wojewoda przekazała, że transport kolejnych rannych do Polski będzie możliwy, jeśli pozwoli na to ich stan zdrowia.

Reklama

W gotowości pozostaje samolot CASA, przystosowany do przewozu osób leżących, a do dyspozycji jest również wojskowy śmigłowiec medyczny.

Jak zapewniła wojewoda, służby i podległe im instytucje pozostają w stałym kontakcie ze stroną węgierską, placówkami medycznymi oraz rodzinami poszkodowanych.

Do wypadku doszło w niedzielę, około godz. 1:00 w nocy, na autostradzie M3 w miejscowości Mezőkeresztes, w północno-wschodniej części Węgier. Autokarem podróżowało 59 osób. W wyniku zdarzenia zginęło 12 pasażerów, a kilkadziesiąt zostało rannych. Dotychczas zidentyfikowano siedem ofiar — ich rodziny otrzymały dokumenty oraz oficjalne potwierdzenie śmierci najbliższych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana terminu utrudnień w związku z remontem wiaduktu kolejowego na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Nowy obowiązujący termin to 28 stycznia – 3 luty.

Rzeszów

Przetarg na tabor kolejowy na potrzeby Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej unieważniony

RZESZÓW. "Nie chcemy zmieniać terminu dostawy” – wyjaśnia marszałek  Władysław Ortyl.

Rzeszów

Rzeszów bez żużla w 2019 roku. Speedway Stal Rzeszów bez „dzikiej karty”

RZESZÓW. Polski Związek Motorowy zdecydował, że Speedway Stal Rzeszów nie otrzyma licencji na sezon 2019.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie kierunek studiów dla twórców gier

RZESZÓW. PrimeBit Games rozpoczyna współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z kurdystańską firmą

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z firmą Markodh Company z irackiego Kurdystanu. 

Rzeszów

W lecie czeka nas remont Wiaduktu Śląskiego?

RZESZÓW. Chodzi o poprawę dylatacji.

Rzeszów

Rozpoczyna się cykl spotkań z graczami Asseco Resovia Rzeszów

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 21 stycznia, o godzinie 19.00. 

Rzeszów

Dwie oferty na dostarczenie dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie

RZESZÓW. Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa wciąż poszukuje dostawcy 15 autobusów dla rzeszowskiego PKS-u.

Reklama