Rzeszów - Sobota, 06.09.2025
Reklama

W lutym rozpoczną się konsultacje ws. zmiany granic

Dodano: 28.01.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Konsultacje w sprawie zmiany granic rozpoczną się 3 lutego. Dotyczą włączenia do Miasta Rzeszowa części obszaru sołectwa Racławówka, obszaru sołectwa Pogwizdów Nowy oraz obszaru sołectwa Malawa.

Wyrażenie opinii przez mieszkańców polegać będzie na umieszczeniu w odpowiedniej rubryce: "Jestem za" , " Jestem przeciw", " Wstrzymuję się", znaku X i złożeniu podpisu na ankiecie konsultacyjnej.

Ankiety będzie można odebrać w Ratuszu, punktach informacji i obsługi mieszkańców, siedzibach rad osiedlowych, siedzibach jednostek organizacyjnych miasta Rzeszowa oraz drogą elektroniczną za pośrednictwem biuletynu informacji publicznej.
Reklama
Tereny, których dotyczą konsultacje to:
 
  • z Gminy Boguchwała - części obszaru sołectwa Racławówka, zwanej umownie przez mieszkańców „Racławówka Doły”;
  • z Gminy Głogów Małopolski - obszaru sołectwa Pogwizdów Nowy;
  • z Gminy Krasne - obszaru sołectwa Malawa.
 
Konsultacje będą trwały do 21 lutego 2020 r. Wypełnione ankiety należy oddawać do wcześniej wymienionych punktów odbioru.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne tiry z darami wyjechały z Rzeszowa na Ukrainę. Zbiórka cały czas trwa

RZESZÓW. Cztery tiry wypełnione darami wyjechały wczoraj wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę.

Rzeszów

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Reklama