Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

W niedzielę biegacze na ulicach Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu

Dodano: 27.09.2023 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 1 października w Rzeszowie odbędą się trzy imprezy biegowe: 8. bieg na piątkę, bieg na 10 km oraz organizowany po raz pierwszy bieg na milę. Zaplanowano również biegi młodzieżowe. Weźmie w nich udział łącznie ponad 900 osób. Zawody odbędą się na ul. Kopisto i Al. Rejtana, w związku z tym wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

W tym roku, ze względów finansowych, tradycyjny Maraton Rzeszowski nie odbędzie się. Zamiast niego zaplanowano Festiwal Biegowy Pratt&Whitney, w ramach którego odbędą się biegi na 5 i 10 km oraz na dystansie 1 mili. Będą też biegi młodzieżowe. Jest duża szansa, że maraton powróci w przyszłym roku, rzomiwy z potencjalnymi sponsorami trwają.

- 5 i 10 kilometrów to dwa dystanse, które biegacze lubią najbardziej. Dochodzi bardzo szybki i wymagający bieg na milę. To dystanse dla każdego, stąd też frekwencja będzie bardzo wysoka. Trasy są atestowane, dlatego każdy rekord życiowy będzie można oficjalnie zaliczyć do swojego biegowego portfolio – mówi Marcin Stopa, Sekretarz Miasta Rzeszowa.

Start i meta biegów będą znajdowały się na ul. Kopisto obok Millenium Hall. Na listach starotwych jest już ponad 900. Poniżej harmonogram zawodów:
 
09:00 – Bieg na 1 Milę z Marmą Polskie Folie (trasa: dwie pętle po ulicy Kopisto),
09:30 – Biegi młodzieżowe( 10, po 5 w kategorii dziewcząt i chłopców)
10:30 – Dekoracja biegów młodzieżowych oraz biegu na 1 Milę,
Reklama
11:40 – wspólna rozgrzewka, która poprowadzi Matylda Kowal, utytułowana lekkoatletka, olimpijka z Rzeszowa – okolice startu, ul. Kopisto obok C.H. Millenium Hall,
12:00 – start biegu 10km (2 pętle) oraz 5km, (1 pętla),
13:20 – dekoracja
 
Po dekoracji wśród uczestników biegu na 1Milę, 5km i 10km zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.

Biuro zawodów w centrum Millenium Hall będzie czynne w sobotę w godz. 16:00 - 18:00 oraz w niedzielę od godz. 7:00 do 11.30. Sprzedaż pakietów startowych w internecie już się zakończyła, ale można będzie kupić je jeszcze stacjonarnie. Organizatorzy apelują, aby zrobić to najlepiej w sobotę. Także tego dnia najlepiej odebrać pakiet wykupiony wcześniej.

Utrudnienia w ruchu

W dniu zawodów kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Ulica Kopisto będzie nieprzejezdna między godzinami 5:00 a 15:00. Aleja Rejtana zostanie zamknięta o godzinie 11:00. Kierowcy pojadą tędy ponownie najpóźniej o godz. 13.30. Parkingi dla zawodników będą przygotowane pod Millenium Hall oraz obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu. Szatnie i prysznice będą zlokalizowane także w hali.
 
Trasy biegów

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwukrotnie próbował okraść tę samą drogerię. Wpadł za drugim razem

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 19-latka, który dwukrotnie usiłował okraść jedną z rzeszowskich drogerii. Za pierwszym razem mu się udało. Podczas drugiej próby, złodziej został ujęty przez pracowników ochrony sklepu.  

Rzeszów

Nowa organizacja ruchu na al. Sikorskiego. Buspas zlikwidowany

RZESZÓW. Na części al. Sikorskiego obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Po 10 latach zlikwidowano tam buspas.

Rzeszów

Szkoła przy al. Rejtana zyska zewnętrzną windę

RZESZÓW. Będzie to udogodnienie dla uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich lub czasowo niepełnosprawnych.

Rzeszów

W piątek i w sobotę elektrociepłownia przy ul. Matuszczaka będzie hałasować

RZESZÓW. Na terenie elektrociepłowni Fenice przy ul. Matuszczaka będą prowadzone specjalistyczne prace polegające na wydmuchu pary wodnej przez kocioł. większym hałasem.

Rzeszów

Ul. Myśliwska będzie oświetlona

RZESZÓW. Na ulicy Myśliwskiej na os. Pogwizdów Nowy powstanie oświetlenie. Inwestycja była jednym z zadań zgłoszona do tzw. kontaktów osiedlowych, w trakcie kampanii wyborczej Konrada Fijołka, które zobowiązał się realizować już jako...

Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie ustawione zostały trzy kolejne pojemniki na elektroodpady. Łącznie w mieście jest już 38 miejsc, gdzie można oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

Kolejny krok w sprawie utworzenia drogi rowerowej z Rzeszowa do Łańcuta

RZESZÓW. Około 20 kilometrów długości ma mieć trasa rowerowa, która połączy Rzeszów z Łańcutem. We wtorek prezydent Konrad Fijołek rozmawiał z władzami sąsiednich gmin o możliwościach jej przebiegu.

Rzeszów

Rzeszowskie Pogotowie ma nowe ambulanse

RZESZÓW. Trzy nowe ambulanse trafiły do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z POIiŚ, z budżetu wojewody podkarpackiego oraz dzięki wsparciu Miasta Rzeszów.

Reklama