Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

W niedzielę biegacze na ulicach Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 1 października w Rzeszowie odbędą się trzy imprezy biegowe: 8. bieg na piątkę, bieg na 10 km oraz organizowany po raz pierwszy bieg na milę. Zaplanowano również biegi młodzieżowe. Weźmie w nich udział łącznie ponad 900 osób. Zawody odbędą się na ul. Kopisto i Al. Rejtana, w związku z tym wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

W tym roku, ze względów finansowych, tradycyjny Maraton Rzeszowski nie odbędzie się. Zamiast niego zaplanowano Festiwal Biegowy Pratt&Whitney, w ramach którego odbędą się biegi na 5 i 10 km oraz na dystansie 1 mili. Będą też biegi młodzieżowe. Jest duża szansa, że maraton powróci w przyszłym roku, rzomiwy z potencjalnymi sponsorami trwają.

- 5 i 10 kilometrów to dwa dystanse, które biegacze lubią najbardziej. Dochodzi bardzo szybki i wymagający bieg na milę. To dystanse dla każdego, stąd też frekwencja będzie bardzo wysoka. Trasy są atestowane, dlatego każdy rekord życiowy będzie można oficjalnie zaliczyć do swojego biegowego portfolio – mówi Marcin Stopa, Sekretarz Miasta Rzeszowa.

Start i meta biegów będą znajdowały się na ul. Kopisto obok Millenium Hall. Na listach starotwych jest już ponad 900. Poniżej harmonogram zawodów:
 
09:00 – Bieg na 1 Milę z Marmą Polskie Folie (trasa: dwie pętle po ulicy Kopisto),
09:30 – Biegi młodzieżowe( 10, po 5 w kategorii dziewcząt i chłopców)
10:30 – Dekoracja biegów młodzieżowych oraz biegu na 1 Milę,
Reklama
11:40 – wspólna rozgrzewka, która poprowadzi Matylda Kowal, utytułowana lekkoatletka, olimpijka z Rzeszowa – okolice startu, ul. Kopisto obok C.H. Millenium Hall,
12:00 – start biegu 10km (2 pętle) oraz 5km, (1 pętla),
13:20 – dekoracja
 
Po dekoracji wśród uczestników biegu na 1Milę, 5km i 10km zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.

Biuro zawodów w centrum Millenium Hall będzie czynne w sobotę w godz. 16:00 - 18:00 oraz w niedzielę od godz. 7:00 do 11.30. Sprzedaż pakietów startowych w internecie już się zakończyła, ale można będzie kupić je jeszcze stacjonarnie. Organizatorzy apelują, aby zrobić to najlepiej w sobotę. Także tego dnia najlepiej odebrać pakiet wykupiony wcześniej.

Utrudnienia w ruchu

W dniu zawodów kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Ulica Kopisto będzie nieprzejezdna między godzinami 5:00 a 15:00. Aleja Rejtana zostanie zamknięta o godzinie 11:00. Kierowcy pojadą tędy ponownie najpóźniej o godz. 13.30. Parkingi dla zawodników będą przygotowane pod Millenium Hall oraz obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu. Szatnie i prysznice będą zlokalizowane także w hali.
 
Trasy biegów

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wzrośnie liczba lotów z Rzeszowa do Monachium. Pierwsze samoloty wystartują już 31 marca

RZESZÓW. Od 31 marca samoloty z Podkarpacia do stolicy Bawarii będą odlatywać o godzinie 06:15 i 13:20 każdego dnia.

Rzeszów

Do końca sierpnia powstanie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW. Inwestycja kosztować będzie Ratusz ok. 674 tys. zł.

Rzeszów

Wzrosną opłaty za wywóz śmieci. Zagospodarowaniem zajmie się MPGK

RZESZÓW. godnie z nowymi wytycznymi mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci. 

Rzeszów

Wzrasta liczba „niebieskich kart” w Rzeszowie. Ofiarami najczęściej padają kobiety

RZESZÓW. W 2018 roku mieliśmy 244 przypadków wszczęcia procedury.

Rzeszów

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia ul. Herbowej, Senatorskiej, Miejskiej i Strzelców

RZESZÓW. Zdaniem radnego fatalny stan tych ulic wiąże się z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

Rzeszów

Na dworcu PKS w Rzeszowie okradziono 16-latka. Sprawca pytał jakiemu klubowi kibicuje

RZESZÓW. Mężczyzna, w rejonie dworca PKS, zaczepił czekającego na autobus 16-latka. 

Reklama