Rzeszów - Piątek, 13.02.2026
Reklama

W niedziele podkarpaccy strażacy interweniowali 64 razy

Dodano: 20.05.2019 r.

fot. KW PSP w Rzeszowie
fot. KW PSP w Rzeszowie
PODKARPACIE. Pompowanie wody z zalanych piwnic, udrożnienie przepustów drogowych, a nawet pożar. Podkarpaccy Strażacy walczyli ze skutkami burzy.

64 razy wyjeżdżali z podkarpaccy strażacy do usuwania skutków burz, które przeszły w niedzielę (19.05) nad naszym regionem.

Większość interwencji dotyczyła udrożniania przepustów drogowych i pompowania wody z zalanych piwnic, posesji i garaży. Najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy w powiatach rzeszowskim kolbuszowskim i lubaczowskim.

Około 15:30 w niedziele straż otrzymała informację o pożarze domu w Boguchwale. Okazało się, że w wyniku uderzenia pioruna zapaliło się poddasze budynku. Mieszkańcy ewakuowali się z domu przed przyjazdem strażaków.

Ogień został szybko ugaszony – strażacy zapobiegli rozprzestrzenianiu się pożaru na pozostałą część domu. W akcji gaśniczej Uczestniczyło 6 Zastępów Straży Pożarnych. Na szczęście nikomu nic się nie stało nikt nie został ranny.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radni PiS wnioskują o rozbudowę sześciu skrzyżowań

RZESZÓW. "To krok w kierunku usprawnienia organizacji ruchu w mieście”.

Rzeszów

Nowy radiowóz dla policjantów z Trzebowniska

TRZEBOWNISKO. Radiowozy w codziennej służbie wykorzystywać będą dzielnicowi.

Rzeszów

Będzie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW.  Na budowę prawoskrętu Ratusz planuje przeznaczyć 674 tys. zł.

Rzeszów

23 stycznia bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W związku z wysokim poziomem zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie komunikacja miejska będzie darmowa. 

Rzeszów

Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie

RZESZÓW. Zaleca się ograniczenie spędzania czasu na powietrzu.

Rzeszów

Seniorzy postulują o zmianę rozkładu jazdy linii nr 48. Chodzi o dojazd do cmentarza Wilkowyja

RZESZÓW. Interpelacje w tej sprawie wystosował radny Mateusz Szpyrka z Prawa i Sprawiedliwości.

Rzeszów

Kolizja w Boguchwale. Policja kieruje samochody na objazdy

BOGUCHWAŁA. W wyniku zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo, a samochody osobowe kierowane są na objazdy.

Rzeszów

Nowy odcinek ul. Warszawskiej będzie przebudowany

RZESZÓW. Niebawem ruszy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

Reklama