Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

W parku na osiedlu Kmity powstaje strefa relaksu

Dodano: 20.09.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W Parku Zdrowia na osiedlu Kmity montowane są nowe elementy wypoczynkowe, które utworzą tzw. strefę relaksu. Postawiono już pergolę, a wkrótce pojawią się jeszcze m.in. hamaki i leżaki. O nowe urządzenia wzbogacony zostanie również tamtejszy plac zabaw.

Park zlokalizowany w rejonie al. Wincentego Witosa i ul. Stanisława Wyspiańskiego to atrakcyjne miejsce wypoczynku dla mieszkańców w tamtej części Rzeszowa. Od kilku lat jest wyposażany w nową infrastrukturę. W ostatnim czasie powstał tam m.in. integracyjny plac zabaw, w którym znalazło się ponad 20 urządzeń zabawowych. W parku jest także przestrzeń dla seniorów z miejscem do gry w bule, powstała ścieżka rowerowa, sukcesywnie dosadzane są drzewa.

Obecnie trwają prace przy realizacji kolejnej inwestycji, która jeszcze bardziej uatrakcyjni to miejsce. To strefa relaksu, którą mieszkańcy wybrali w ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na terenie przy ścieżce rowerowej zamontowana została nowa, przestronna pergola. Niedługo pojawią się kolejne elementy. Będą to: hamaki miejskie, leżaki, ławki oraz biblioteczki plenerowe. Zgodnie z życzeniem mieszkańców w parku powstaną także dwa miejsca przeznaczone do grillowania oraz ustawione zostaną stoły piknikowe.

Reklama

O nowe urządzenia wzbogacony zostanie również tamtejszy plac zabaw. Zamontowane zostaną tam trzy trampoliny ziemne. Przy placu powstanie także miejsce z przewijakiem dla maluchów.

Koszt inwestycji to nieco ponad 390 tys. zł. Nowa strefa wypoczynku w parku na os. Kmity będzie gotowa w październiku.

Wizualizacja elementów strefy relaksu na os. Kmity w Rzeszowie / Zarząd Zieleni Miejskiej

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę opóźnienia trzech linii MPK

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rzeszowie w najbliższą sobotę będzie prowadziło prace remontowe przy skrzyżowaniu ulic Siemińskiego oraz Trembeckiego.

Rzeszów

Zderzenie 4 samochodów na al. Armii Krajowej. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Do groźnego wypadku doszło wczoraj wieczorem na al. Armii Krajowej. Zderzyły się tam cztery samochody. Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Rzeszów

Nowy sezon Fontanny Multimedialnej. Znamy harmonogram pokazów specjalnych

RZESZÓW. Fontanna Multimedialna to wyjątkowa atrakcja dla mieszkańców Rzeszowa i turystów. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się sobotnie pokazy specjalne. Na ten sezon zaplanowano łącznie dziesięć multimedialnych wieczorów. Pierwszy z nich odbędzie się 16...

Rzeszów

Ekrany akustyczne przy ul. Rzecha nie do poznania. Zmieniły się w galerię street artu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Rzeszowskie ekrany akustyczne przy ul. Rzecha przeszły spektakularną metamorfozę. Zielona, dotąd mało atrakcyjna przestrzeń zamieniła się w jedną z największych galerii street artu w mieście. To efekt festiwalu sztuki ulicznej CANS...

Rzeszów

Utrudnienia na S19 niedaleko Sokołowa Małopolskiego. Ciężarówka blokuje drogę

RZESZÓW. Na odcinku drogi ekspresowej S19 W. Łowisko - W. Sokołów Małopolski Północ doszło do awarii samochodu ciężarowego. Występują utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Ponad 2,8 mln zł na modernizację rzeszowskich przychodni

RZESZÓW. Trzy rzeszowskie przychodnie specjalistyczne przy ul. Hetmańskiej, Lubelskiej i Hoffmanowej zostaną zmodernizowane z myślą o osobach starszych i z niepełnosprawnościami. Zmiany zostaną wprowadzone w ramach projektu “Zapewnienie dostępności w SP ZOZ...

Rzeszów

Poranna akcja policji na ulicach Rzeszowa i powiatu. Skontrolowano ponad 2200 kierowców

RZESZÓW. Dziś, od wczesnych godzin porannych rzeszowski policjanci prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy są trzeźwi. Skontrolowano ponad 2200 osób. Cztery z nich prowadziły pojazd w stanie nietrzeźwości,...

Rzeszów

PKS w Rzeszowie ma nowe autobusy - pierwsze takie w Polsce

RZESZÓW. Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Rzeszowie S.A. odebrało 10 nowych niskoemisyjnych autobusów z napędem CNG - Scania Fencer F6 w Polsce. Autobusy będą wykorzystywane przez PKS w codziennej obsłudze przewozów. To pierwsze...

Reklama