Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

W parku na osiedlu Kmity powstaje strefa relaksu

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W Parku Zdrowia na osiedlu Kmity montowane są nowe elementy wypoczynkowe, które utworzą tzw. strefę relaksu. Postawiono już pergolę, a wkrótce pojawią się jeszcze m.in. hamaki i leżaki. O nowe urządzenia wzbogacony zostanie również tamtejszy plac zabaw.

Park zlokalizowany w rejonie al. Wincentego Witosa i ul. Stanisława Wyspiańskiego to atrakcyjne miejsce wypoczynku dla mieszkańców w tamtej części Rzeszowa. Od kilku lat jest wyposażany w nową infrastrukturę. W ostatnim czasie powstał tam m.in. integracyjny plac zabaw, w którym znalazło się ponad 20 urządzeń zabawowych. W parku jest także przestrzeń dla seniorów z miejscem do gry w bule, powstała ścieżka rowerowa, sukcesywnie dosadzane są drzewa.

Obecnie trwają prace przy realizacji kolejnej inwestycji, która jeszcze bardziej uatrakcyjni to miejsce. To strefa relaksu, którą mieszkańcy wybrali w ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na terenie przy ścieżce rowerowej zamontowana została nowa, przestronna pergola. Niedługo pojawią się kolejne elementy. Będą to: hamaki miejskie, leżaki, ławki oraz biblioteczki plenerowe. Zgodnie z życzeniem mieszkańców w parku powstaną także dwa miejsca przeznaczone do grillowania oraz ustawione zostaną stoły piknikowe.

Reklama

O nowe urządzenia wzbogacony zostanie również tamtejszy plac zabaw. Zamontowane zostaną tam trzy trampoliny ziemne. Przy placu powstanie także miejsce z przewijakiem dla maluchów.

Koszt inwestycji to nieco ponad 390 tys. zł. Nowa strefa wypoczynku w parku na os. Kmity będzie gotowa w październiku.

Wizualizacja elementów strefy relaksu na os. Kmity w Rzeszowie / Zarząd Zieleni Miejskiej

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 r.

RZESZÓW. Ruszyły prace prze przebudowie skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. 

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Wkrótce rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Wnioski o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów, związanych z demontażem wyrobów zawierających azbest, można składać od 10 do 31 stycznia 2022 roku.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. We wtorek, 4 stycznia wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu. Na jej czele stanie Mirosław Wierzbicki, lekkoatleta i organizator imprez biegowych.

Rzeszów

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Ruszyły połączenia z Rzeszowa do Kolbuszowej

RZESZÓW. 3 stycznia br. zainaugurowano połączenia kolejowe na trasie Rzeszów – Kolbuszowa w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Rudnej Małej. Kierowca osobówki zderzył się z sarną

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na drodze krajowej nr 9 w Rudnej Małej. Kierowca volvo nie przeżył zderzenia z sarną, którą wcześniej potrącił funkcjonariusz ITD.

Rzeszów

Szpital "na górce" wznawia porody rodzinne

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 przy ul. Lwowskiej od 1 stycznia 2022 r. przywraca porody rodzinne. 

Rzeszów

Pierwsi kierowcy w Rzeszowie ukarani wyższymi mandatami

RZESZÓW. W niedzielę, rzeszowscy policjanci ukarali mandatami w wysokości 1500 zł trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 51 km/h.

Rzeszów

Buspas na al. Sikorskiego będzie zlikwidowany

RZESZÓW. Już wkrótce zlikwidowany zostanie buspas na al. Sikorskiego, prowadzący od al. Powstańców Warszawy w kierunku Tyczyna.

Reklama